Kdy jste začal se stolním tenisem, vzpomínáte si na první zápas nebo turnaj?
Se stolním tenisem jsem začínal v devíti letech v Hudlicích u trenéra Hrkala a později jsem začal jezdit trénovat na Kladno k trenérovi Plachému. Trenér Plachý mě dovedl až mistrovskému titulu mladších žáků.

Jaký byl váš další stolnětenisový vývoj?
Posléze jsem přestoupil ze Sokola Hudlice do vrcholového střediska v Praze. Zde jsem získal několik mistrovských titulů v kadetské i juniorské kategorii v jednotlivcích, čtyřhře, mixu a družstvech. V roce 2005 jsem byl členem stříbrného družstva kadetů z mistrovství Evropy kadetů. Tentýž rok jsem získal stříbrnou medaili z družstev kadetů na mistroství světa v Dominánské republice. V juniorské kategorii jsem byl členem stříbrného družstva z mistrovství Evropy v Bratislavě. Nejúspěšnější byl pro mě rok 2008, kdy jsem vyhrál TOP 10 juniorů v anglickém Scheffieldu. Tento turnaj ještě nikdo z České republiky nevyhrál. Hodně si ho cením. Téhož v roku jsem získal na mistrovství Evropy bronzovou medaili ve čtyřhře. Mezitím jsem získal několik trofejí z mezinárodních turnajů.

Od kdy jste v El Niňu a jakých jste zde dosáhl úspěchů?
V El Niňu jsem od 12 let. Když jsem přestoupil do El Niňa, tak jsem začal hrát 3. ligu a postupem času jsem se vypracoval až do A týmu, který hraje nejen extraligu, ale účastní se superligy a poháru ETTU. Mým největším úspěchem v tomto týmu je letošní získání titulu mistra republiky.

Jaký je váš největší úspěch a zážitek kariéry?
Jak jsem již uvedl, můj největší úspěch mé kariéry je určitě vítezství na TOP 10 juniorů v anglickém Scheffieldu. Na turnaji jsem byl nasazený až jako šestý hráč Evropy. Odjížděl jsem tam s cílem úmístnit se do čtvrtého místa. Turnaj mi velice sedl, hned první den jsem byl bez prohry a čekaly mě ještě dva těžké dny. Druhý den jsem hned první zápas porazil evropskou jedničku a už jsem si začal věřit na dobré umístění. Další zápasy jsem všechny vyhrál. Třetí den jsem sice začal porážkou, ale už jsem věděl, že skončím nejhůře druhý. Rozhodovaly poslední zápasy. Do tohoto zápasu jsem šel s tím, že když vyhraju, tak jsem vyhrál celý turnaj a ten zápas jsem zvládnul. Byl to nepopsatelný zážitek, když hráli českou hymnu, já stál na nejvyšším stupínku a stal jsem se evropskou jedničkou.

Jak hodnotíte průběh finále extraligy?
Do finále jsme šli s tím, že chceme obhájit titul. Věděli jsme, že nás soupeř je silný protihráč, že ho nesmíme podcenit. Ale mí spoluhráči především Dima Prokopcov a Tomáš Konečný byli neporazitelní. I díky tomu jsme hladce vyhráli 3-0 na zápasy.

Těšíte na hodně na mistrovství světa do Moskvy?
Na MS do Moskvy se strašně moc těším. Je to pro mě obrovská čest reprezentovat Českou republiku na mistroství světa družstev. Nesmírně si cením své nominace, i když mi trošku zkomplikovala mojí přípravu na maturitu. Vedení pedagogické školy mi ale vyšlo vstříc a umožnilo mi posunout termín maturity na později po mém návratu z Moskvy. Chtěl bych touto cestou poděkovat vedení školy, že mi toto umožnili. Nesmím zapomenout ani na svého třídního profesora Pavla Němce, který mi v průběhu celého studia neskutečně pomáhal. I když na MS mužů družstev budu teprve sbírat zkušenosti, v případě mého nasazení do hry se budu snažit podat co nejlepší výkon. Je tedy přede mnou nejdůležitější měsíc roku a já doufám, že vše dopadne dobře.
My věříme taktéž, přejem úspěch v Moskvě, v El Niňu a samozřejmě také při maturitních zkouškách, děkujeme za rohovor.

Autor: Jan Bežó ml.