Po rozlosování hráčů do skupin a následním oficiálním zahájení předsedou pořádajícho oddílu Jiřím Roztočilem mohly v devět hodin začít samotné boje za zelenými stoly. O umístění na předních příčkách však mohli přemýšlet jen ti hráči, kteří ve skupinách obsadili první dvě místa.Tento ročník byl herně hodně vyrovnaný. Do bojů o konečné pořadí ve dvouhrách se nakonec prosadili Karel Lukeš, Milan Chrpa, Jiří Šimonovský starší, Radek Beránek, Václav Hřích, Zdeněk Simandl, Martin Kulhánek a Tomáš Kuník.

První místo nakonec vybojoval Zdeněk Simandl, který ve finále zdolal Jiřího Šimonovského. Na třetím místě skončil Tomáš Kuník, jenž obhajoval předchozí prvenství, ten odsunul na čtvrté místo Karla Lukeše.

Poté se do sebe pustilo ve čtyřhrách deset dvojic, které byly nalosovány do skupin a následně do vyřazovacího pavouka. První místo obsadila dvojice Jiří Šimonovský st. – Jiří Šimonovský ml., druzí skončili Petr Brázda – Zdeněk Simandl, třetí místo patřilo dvojici Kuník – Hřích a čtvrtí skončili Kunc – Dongres.

Na konci turnaje vítězům předala hodnotné ceny členka A i B družstva Sokola Žebrák Blanka Šimonovská. „Musím poděkovat i ostatním hráčům a dále výboru TJ Sokol Žebrák, firmě ASP Group s.r.o., Access a ArkticCat za ceny pro vítěze, firmě Petr Bráza a Pivnici Klub za zabezpečení potřebného pitného režimu hráčů v průběhu celého turnaje. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na Petra Kunce, který mi pomohl turnaj uspořádat a dohlížet na celý průběh,“ dodal předseda žebráckých stolních tenistů Jiří Roztočil.