V Kojetíně prověřil své síly Jakub Šindel. Na K2 společně s Tomášem Kapounem (KOJ) vyhráli hladce mezi žáky na trati 200 m i 500 m. Na singlu K1 Jakub sbíral zkušenosti mezi dorostenci. Hladce postoupil z rozjížďky přímo do finále A. Tam obsadil šesté místo a do příště si bude dobře pamatovat co bylo příčinou, že nedopadl ještě lépe. Dominik Polák postoupil do semifinále, ale postup do finále byl zatím nad jeho možnosti.

V Chomutově se nejvíc dařilo Jáchymu Kinclovi. Mezi nejstaršími benjamínky A dojel na pětistovce druhý a na dlouhé trati zvítězil. Společně s Josefem Svobodou přidali na K2 další stříbrnou z pětistovky a zlatou z dlouhé tratě.

Benjamínci C, ročník 2011, Jakub Kurťák a Filip Svoboda urvali každý jednu zlatou za vítězství ve své jízdě na 500 m. K té Filip přidal bronzovou na dlouhé trat, kde Jakub dojel pátý. Společně pak na K2 ve sloučené kategorii benjamínků B+C dojeli na 500 m čtvrtí a na dlouhé trati obsadili šesté místo. Vždy podlehli jen o rok starším soupeřům.

V Kojetíně i na Kamencovém jezeře bylo krásně, jen lodě z Kamenčáku jsme museli pořádně umýt. Vstup do sezóny se nám povedl a těšíme se na příště do Račic, Kadaně, Ústí, Sedlce…snad už bez omezení.

Za vedení Chomutovské výpravy je potřeba pochválit Markétu Kinclovou a Katku Kurťákovou za přepravu vleku s loděmi. Byla to její premiérová jízda s vlekem!

Sportu zdar, kanoistice zvlášť!

Mirek Kurťák

Sokol Králův Dvůr - dvojice Jakub Šindel - Tomáš Kapoun vyhrála 100 i 200 metrů.Sokol Králův Dvůr - dvojice Jakub Šindel - Tomáš Kapoun vyhrála 100 i 200 metrů.Zdroj: Sokol Králův Dvůr