Z atletického oddílu TJ Lokomotiva Beroun se na MČR kvalifikovalo šest závodníků, přičemž nejlépe si vedl mílař Vojtěch Dryák. Ten zaběhl trať 1500 m ve vynikajícím čase 4:23,35s a obsadil druhé místo.

Do desátého místa se ještě na trati 300 m umístila Anežka Voříšková, jejíž velmi dobrý čas 43,15s stačil na místo deváté a stejně tak skončila i štafeta dívek na 4x300 m ve složení Kupková – Petriláková – Dondová – Voříšková časem 2:59,87s.

Ostatní atleti přijeli sbírat hlavně zkušenosti. Ondřej Škrland na trati 150 m (16.místo a čas 18,63s), Matěj Král na 300 m (18. místo a čas 40,82s), Adéla Kupková na 60 m př. (20. místo s časem 9,53s) a Kateřina Dondová na 150 m (20. místo časem 20,42s). Chlapecká štafeta na 4 x 300 m (Škrland-Sudek – Janeček – Král) skončila s časem 2:52,75 v poli poražených.

Atletům tak skončila halová sezóna a začíná příprava na dráhu. První závody soutěže družstev začínají již na konci dubna a berounští atleti budou mít hodně napilno, když letos posílají do soutěží rekordní počet družstev – celkem deset. Nejvíce bude opět sledována další pouť družstva žen v 1. lize, zatímco muži se bude pokoušet o postup do druhé ligy. V krajských soutěžích pak budou bojovat nejmenší děti v přípravkách, chlapci i děvčata v kategoriích mladšího i staršího žactvu a dorostu. Kategorii juniorů budou zastupovat pouze dívky, protože chlapeckou kategorii juniorů Lokomotiva Beroun jako jedinou obsazovat nebude.

Berounský stadion bude 30. dubna poprvé v historii hostit vrcholné závody, MČR v běhu na 10000 m, což bude velká zkouška jak pro pořadatele tak pro rozhodčí. Tyršův stadion očekává skvělé závody.