A o tom, že jim to v domácím prostředí jde, není pochyb. Vždyť poslední domácí zápas loňské sezony se jim v domácím prostředí náramně vydařil. 
Celkově se ale Drakům loňská sezona příliš nevydařila. Omlazený kádr neměl dost zkušeností, aby se mohl výrazněji prosadit v Pražské lize a nakonec se i přes zlepšené výkony v závěrečných kolech nevyhnul sestupu. 


O to horší pozice čekala Red Dragons v pohárovém losu. Protože se Hořovice ocitly v předposledním výkonnostním koši, museli Draci počítat s těžkými soupeři. V domácí sportovní hale tak mohli přivítat hned tři divizní celky, Rokycany, Olymp Praha a Sokolov. Čtyřlístek doplnil outsider skupiny Aliens z Černošic.

SEZONA JE PŘELOMOVÁ


Přestože minulá sezona se výsledkově nepovedla, pro Hořovice byla v mnoha ohledech přelomová. „Rok 2017 je pro nás opravdu rok změn. V A týmu museli ty zkušenější doplnit hráči juniorského věku“, upozorňuje předseda oddílu Vojtěch Plecitý a dodává: „Kluci se rychle adaptovali na daleko rychlejší a tvrdší hru než v mládežnických soutěžích a věřím, že letos náš tým bodově potáhnou nahoru. Navíc máme konečně skvělé zázemí, které nám může mnoho soupeřů závidět.“ 


Naráží tak na novou halu, která se pro soupeře Draků stala takřka nedobytnou pevností. „Především se nám ale podařilo dohodnout se s Veronikou Prokopovou, která od letošního léta oficiálně převzala post trenérky,“ dodává Plecitý s tím, že hned první kolo poháru ukázalo, o jak důležitý krok šlo.
Draci se totiž zkušenějších favorizovaných soupeřů vůbec nezalekli. V sobotu odpoledne nejprve svedli vyrovnanou bitvu se Sokolovem, kterému podlehli až gólem na 4:5 pouhých 19 sekund před koncem utkání. 


Večer si pak spravili chuť, když Černošicím nasázeli dvanáct branek. Po prohře s jasně nejlepším týmem hořovické skupiny Olympem Praha bylo jasné, že o posledním postupovém místě se rozhodne v přímém souboji mezi Hořovicemi a Rokycany. 

NEČEKANÝ POSTUP


Red Dragons si v rozhodujícím utkání vedli nečekaně dobře a po vyrovnaných dnou třetinách zcela ovládli poslední část a po výhře 8:3 mohli slavit postup. „Výborný týmový výkon, více fyzických sil a především dodržení trenérkou stanovené taktiky,“ vyjmenovává příčiny úspěchu střelec utkání Jiří Lizec.
Hořovice tak uhájily domácí prostředí a mohou se těšit na druhé kolo. V něm doma přivítají FBC DDM Kadaň, soupeře králodvorského T.B.C. z národní ligy. „To už pro nás bude skutečně těžký soupeř, ale takový zápas jsme si všichni přáli. Půjdeme si ho užít, překvapit můžeme vždycky a když nás přijde dost lidí podpořit, třeba se nám to povede,“ plánují Draci. 


Utkání s Kadaní je na programu v neděli 3. září od 19 hodin v nové sportovní hale v Hořovicích.