Soupeř, který přijel posílen extraligovým Krškem, dával zcela jasně najevo, že nepřijel prodat kůži lacino. Domácí postrádali hráče základní sestavy Endršta, Kapičku a na lavičce zůstal i zraněný Hrudka. Přes tento nesporný hendicap hráli Hořovičtí až překvapivě jistě a přestože Kriško byl velkým problémem, skončil první zápas až převkapivě rychle a jasně pro Hořovice 3:0. Také druhé utkání dovedli hořovičtí volejbalisté k vítěznému konci takže možnost postupu se stala realitou.

Celou sezonu odehrálo mužstvo v sestavě Sedlák, Štochl, Holman, Endršt, Hrudka, Solař, Kapička, Nosek, Semrád, Šlosar a Veverka, Velmi dobře do mužstva zapadl Solař, který výkonnostně rostl každým zápasem. Dařilo se Hrudkovi a Endrštovi, velmi pěkné momenty měli Kapička a Nosek. Rozhodujícím jazýčkem ale byla zkušenost nestárnoucích Štochla a Sedláka. Ztrátou bylo dlouhodobé zranění Veverky.

Největším soupeřem Hořovic v soutěži byla Lokomotiva Rakovník a v druhé části soutěže také VK Kladno a VK Rakovník B. Zajímavá byla jako vždy derby se Sokolem Komárov.

Přes nespornou kvalitu zvažuje v současných dnech vedení mužstva, zda se v nové sezoně představí v krajském přeboru první třídy. Sportovní a finanční náročnost, vyšší věkový průměr družstva, to jsou otázky, na které je nutno co nejrychleji najít odpověď. Jak však známe hořovické volejbalisty, určitě zvítězí sportovní srdíčko a na podzim se představí v hale v krajském přeboru první třídy, kde se utkají například s celky z Nymburka, Čelákovic, či Benešova.

V areálu volejbalistů se také každým dnem blíží dokončení nového beach volejbalového hřiště. Toto hřiště vzniká v režii volejbalového oddílu TJ Spartak Hořovice, za podpory MěÚ Hořovice a regionálních sponzorů.

Otevření nového sportoviště je plánováno na srpen tohoto roku a volejbalisté si slibují, že právě toto bude nový impuls, především pro mladé hráče a hráčky, který přivede do jejich řad nové členy. Svůj prostor zde nalezne také široká veřejnost.