I mladší žáci A rozjeli sezónu

Před začátkem sezony Přeboru mladších žáků se Kelti účastnili Fair Cupu, který se konal po několikaleté pauze. Na smíšený tým čekaly zápasy proti domácí Hostivaři, Pardubicím a Plzni. Kelti se díky dvěma výhrám mohli radovat z druhého místa, které bylo podtržené skvělým týmovým výkonem v průběhu turnaje.

Sezónu začalo Áčko mladších žáků výjezdem do Mladé Boleslavi, kde sehrálo zápasy s domácím týmem a Kladnem. S druhým jmenovaným hráli Kelti v první polovině vyrovnanou partii, v té druhé se však obraz hry změnil a dvougólovou ztrátu už v závěru zápasu zvrátit nedokázali. Do druhého utkání lépe vstoupit modrobílí nemohli, z prvního a zároveň posledního gólu se mohli radovat už ve dvacáté vteřině. Další útočné snahy, které Keltům přinesly rovných třicet střel, totiž dokázala eliminovat mladoboleslavská brankářka. Po sérii chyb se navíc v posledních minutách zápasu dostali ke slovu domácí, kteří dokázali vstřelit vyrovnávací branku. Nájezdová loterie poté dopadla lépe pro Mladou Boleslav.

Jedna výhra a jedna prohra pro béčko mladších žáků

Druhý celek mladších žáků měl o poznání kratší cestování, když se na první turnaj vydal do Hostivaře. V úvodním zápase sezony se mladí Kelti střetli s domácím celkem s označením “B”, který především díky skvělé úvodní třetině přetlačili 3:1. Druhý duel turnaje pak sehráli proti Novému Strašecí, na které však nenašli recept. Všech 17 střeleckých pokusů Keltů skončilo před brankovou čárou. Naopak soupeři prostřelili Koudelovou dvakrát a radovali se z výhry 2:0.

Mužské béčko klopýtlo s Černíkovicemi

Otvírák nové sezony si v rozpisu zápasů mohou odškrtnout i hráči B-týmu, kteří do nového ročníku vkročili pravou nohou. Na domácí ploše uvítali kročehlavské Narko, které však do Berouna nedorazilo v početné sestavě, což znatelně ovlivnilo průběh celého utkání. Kelti od prvních minut dominovali a za jedinou slabší chvíli se dá označit pětiminutovka zkraje druhé třetiny, kdy v obraně zaváhali dvakrát a soupeři se tak dostali na dostřel. Po zbytek duelu už ale žádné komplikace před vlastní brankou nedovolili, a naopak sami zaměstnávali brankáře hostí, což nakonec vyústilo v jednoznačnou výhru 10:2.

Druhé utkání odehrálo béčko v Rakovníku, když se utkali s černíkovickými Vránami. Keltům se zde však nezadařilo, když je zradila koncovka. Černíkovické hráče výběr Keltů sice přestřílel 29:19, za záda Jana Nagyho však neprotlačili jedinou střelu a Vránám, v jejichž útočných řadách dominoval hlavně Václav Péc, tak nemohli konkurovat. Prohra 0:3 je zároveň historicky první prohrou s tímto soupeřem.

Matěj Taufer