Skvělé závody zaplavala Sofie Koníčková, která neskutečnými časy získala čtyři zlaté medaile, kdy na všech disciplínách dosáhla svých osobních rekordů! Zlato získala na 50 m kraul, 100 znak, 50 znak a 100 polohový závod.

Bramborový den měl Marek Šmíd, který byl pouze „o dohmat“ na 4. místě na 100 i 50 m prsa. Nicméně všechny disciplíny zaplaval v krásných osobních rekordech. Výborné páté místo získala na 50 m prsa také Eliška Sedláčková a na 100 m prsa Natálie Procházková. Dvakrát šestá doplavala Kateřina Zítková na 100 m prsa a 100 m znak.

Bramborové žně doplnila štafeta 4. místem na 4 x 50 m polohový závod ve složení Zítková, Šmíd, Koníčková a Sedláčková. „Všichni ostatní taktéž zabojovali a domů si vezli mnoho vynikajících osobáků, někdy až o dvacet vteřin,“ chválila plavce trenérka Simona Pokorná a doplnila, že nováčky na závodech byly Naďa Laubová, Ella Hasmanová a Eliška Dvořáková. „Se svými prvními závody se popraly velmi statečně a nabraly mnoho cenných zkušeností do další sezony,“ dodala Pokorná.