„Posádky jsou rozděleny do tří kategorií. Odstartovali jednotlivci, dvojice a na trati jsou i čtyřčlenné týmy,“ upřesnil v roce 2008 hlavní pořadatel závodu Michal Dalecký.

Pro některé závodníky byl čtyřiadvacetihodinový závod premiérou. „Chtěl jsem si to vyzkoušet. Už jedeme pátou hodinu. Jedu ve dvojici a zatím se nám vede velmi dobře. Jsme na průběžném prvním místě. S kamarádem se střídáme vždy po několika odjetých kolech. Domluvili jsme se, že se vystřídáme po třech kolech, což je zhruba po hodině,“ popisuje první dojmy závodník Jiří Dušek.

„I v noci se snad pojede dobře, jde o to mít zkušenosti. Nejdůležitější jsou světla, musí být dobře vidět na cestu. Na to jsme dobře připraveni. Hlavně aby vydrželo počasí,“ dodal závodník Dušek, který právě nabíral síly.

Dvě hodiny po zahájení závodu se zranila mladá závodnice. „Utrpěla otřes mozku a zlomeninou ruky. Pacientka byla převezena do berounské nemocnice,“ uvedl tehdejší ředitel Zdravotní záchranné služby Trans Hospital Řevnice Bořek Bulíček.

Podle pořadatele byla trať bezpečná. „Pád dívky byl nejspíš způsobený technickou chybou. Stalo se to v místě, kde je krásná cesta,“ sdělil tehdy pořadatel závodu Michal Dalecký.