Družstva dorostenců a juniorů už měla jasné favority a v posledním kole svoji pozici bez problémů potvrdily týmy z Kladna a Kolína, když v obou kategoriích obsadily první dvě místa. Postoupily na Mistrovství Čech, které se koná 26. září v Praze a Třebíči. Berounští junioři předvádějí i nadále vynikající výkony, ale stále doplácejí na malý počet závodníků, a tak i tentokrát obsadili nepostupové čtvrté místo. Také v kategorii dorostenek nebylo o čem pochybovat, první dvě místa obsadila opět družstva Kladna a Kolína.

Ale v juniorkách se dal očekávat lítý boj. Berounské atletky chtěly navázat na své předchozí úspěchy, kdy se opakovaně probojovaly až do finále MČR. Tentokrát však narazily nejen na silného soupeře z Kolína, který byl jasným postupujícím, ale i týmy z Kladna a Staré Boleslavi měly ještě šanci ukořistit ve třetím kole druhé postupové místo. Berounské atletky zabojovaly a obsadily druhé místo nejen v tomto kole, ale i v celkovém pořadí soutěže. Získaly tak stříbrné medaile, ale především postup do semifinále, jak se někdy označuje Mistrovství Čech družstev v atletice.

V sobotu 26. září se tak utkají v Praze - Edenu o další postup do velkého finále, v němž před dvěma lety získaly bronz a v loňském roce skončily na čtvrté příčce.

Radost z postupu juniorek popsala Jitka Šafránková.