Samotná výuka bruslení probíhá u všech věkových kategorií dětí formou zábavy a je s podivem, že v dnešní době, kdy děti nejeví velký zájem o pohyb je bruslení stále velmi oblíbené. Snad je to i díky úspěchům našich hokejistů ale i krasobruslařů na světových kolbištích, nebo i vzdálené vzpomínky všech generací na zamrzlé rybníky.

Je nasnadě dětem umožnit, aby zvládly základy jak plavání, tak i bruslení a v neposlední řadě i lyžování. Právě dnešní způsob lyžování má hodně společného s bruslením a tato činnost je základním kamenem zvládat pohyb za každých podmínek, a i když nic jiného naučit se i bezpečně padat.

Kde jinde, než v průběhu školních let je k tomu ta správná doba kdy děti doslova musí zvládnout pohybové dovednosti. Výhodou v našich podmínkách, kdy ty zimní radovánky jsou jen možné ve výjimečných případech, kdy opravdu nasněží a zamrznou vodní plochy, tak díky síti zimních stadionu je možné u nás bruslit po většinu roku.

V letošním roce 2018 po jarní části výuky bruslení došlo k nepříjemné situaci, kdy pro Bruslařskou školu Pinquin byly se strany provozovatele zimního stadionu v Berouně nastaveny „jiné“ podmínky za pronájem ledu, než bylo běžné v posledních 25ti letech. Cena za pronájem ledové plochy byla pro bruslařskou školu Pinquin zvýšena z původních 400 korun za hodinu ledu na 1800 korun, a to v dopoledních hodinách.

Ilustrační foto
Berounské hokejistky bez milosti drtí svoje soupeřky v 1. lize žen

Zatímco na jiných zimních stadionech v okolí například Rakovník, Rokycany, Příbram je cena za pronájem ledu pro školy ve výši okolo 500 korun, tak například na zimním stadionu v Hořovicích, který provozuje soukromá osoba David Jícha, je ledová plocha pro školy zcela zdarma! Tak to je doslova bomba. Ptáme se, je v dnešní době snad ještě větší pomoc ze strany provozovatele ještě větší než je v Hořovicích? Není. A proto díky za ni.

A proto vedení bruslařské školy Pinquin přijalo tuto nabídku se strany zimního stadionu v Hořovících a výuku bruslení dětí přesunulo do Hořovic, ostatně doprava dětí autobusem do Hořovic není o nic časově delší než na berounský zimní stadion. A tak k radosti dětí může výuka bruslení pokračovat i nadále.

A je ke škodě zimního stadionu v Berouně, když jsou některé dopolední hodiny takto nevyužité a ledová plocha prázdná. Dle fotografie na obrázku lze konstatovat, že tučňáci neboli pomůcky pro výuku začínajících bruslařů se snad dočasně odstěhovaly do Hořovic a cítí se tam dobře.

Lze poděkovat těm školám, které po dlouhá léta spolupracují se školou bruslení Pinquin za jejich vstřícnost pro děti a popřát všem v roce 2019 hodně nablýskaného ledu pro děti a doufat, že nové vedení berounské radnice provede taková moudrá rozhodnutí, která všem dětem poskytne to, co jim patří nejvíce – něhu a lásku ve všech směrech.

Za BŠ Pinquin Veronika Roztočilová

Sbírka psích potřeb a potravy odstartovala ve 14 hodin u kašny na Hosově náměstí a po pár desítkách minut bylo zaplněné skoro celé nákladní auto. Sbírka byla plánována do 16 hodin.
OBRAZEM: Sbírka věcí pro psí útulky vzbudila obrovský zájem veřejnosti