Jako juniorka se probojovala v roce 2018 na Olympic Hopes a následně o rok později na juniorské mistrovství Evropy v maratonu, které se konalo ve francouzském Decize (obsadila 12. místo).

Mezi seniory okusila v roce 2020 atmosféru Světového poháru v maďarském Szegedu. Tam se v celosvětové konkurenci probojovala na C1 500 m do finále B, kde dojela čtvrtá – celkově třináctá.

Následoval ji Filip Trnka, ročník 2004. Ten se nominoval už třikrát na závody Olympijských nadějí, Olympic Hopes (2019, 2020 a 2021), které jsou mezi rychlostními kanoisty považovány za dorostenecké mistrovství světa. Letos na ně i přes covidová omezení přijeli borci z 36 států z celého světa! Nescházely národní týmy Japonska, JAR, Kanady, USA, Brazílie…

Atmosféru světové soutěže na Olympic Hopes okusil také Šimon Kurťák. Spolu se Štěpánem Tejnorou se nominovali na K2 500 m. V konkurenci 43 posádek skončili na šestnáctém místě. V semifinále dojeli čtvrtí. Do finále A, mezi devět nejlepších, postupovaly tři lodě – nebylo to daleko.

Přitom v rychlostní kanoistice není snadné se prosadil, v Česku má špičkovou úroveň. Na akce jako je mistrovství světa a Evropy může jet za každý stát jen jedna loď! Na Olympic Hopes a mezinárodních regatách dostávají šanci dvě národní posádky. Každý start v mezinárodní konkurenci je pro mladé závodníky obrovskou zkušeností. O to větší úspěch je, že mezi nimi jsou i borci, kteří se naučili pádlovat na Berounce.

Mirek KURŤÁK

Oslavy sto let zaječovského fotbalu.
Okres: pan Fotbalista i člověk Šolc. Vzdušnou bitvu o první flek řídil Ungr