Na start hlavního závodu se postavilo celkem 151 závodníků a závodnic všech věkových kategorií. Nejlépe se s tratí popasoval Keňan Jonathan Koilegei, který obhájil loňské vítězství v čase 1:18,40 hod. Druhé místo v celkovém pořadí obsadil také Keňan Henry Kosgei, který doběhl v čase 1:20,00 hod. Třetí místo v celkovém pořadí obsadil Adam Draczynski z Poslska, který doběhl v čase 1:20,11 hod.

Všichni tři závodníci z Keni, kteří se umístili v první pětici celkového pořadí, si závod pochvalovali. V cíli jsme se jich zeptali na dojmy ze závodu. „Závod je velmi dobrý. Samozřejmě jsme rádi, že jsme se umístili v běhu na prvních místech. Když budeme pozváni na příští ročník běhu, určitě přijedeme,“ uvedl i za své dva keňské kolegy vítěz závodu Jonathan Koilegei.

Nejlepší z českých závodníků Jiří Čivrný ze Semil obsadil sedmé místo, když na vítěze ztratil více než deset minut. Mezi ženami se nejlépe vedlo Petře Kamínkové z Olomouce, která doběhla v čase 1:42,08 hod.

V Žebráku byli vidět i závodníci z našeho okresu. V hlavní kategorii mužů (15–39 let) obsadil Pavel Slepička z MK Žebrák pěkné deváté místo. Josef Košťálek, rovněž z MK Žebrák, doběhl třináctý. Do první dvacítky se vešli také dva běžci Loko Beroun. Jiří Rosol doběhl šestnáctý a Josef Pešl devatenáctý.
V kategorii mužů B (40–49 let) doběhl Antonín Klika z Loko Beroun v čase 1:31,17 hod. na druhém místě. Ivan Raboch z MK Žebrák obsadil čtvrté a Ervin Beshir z Loko Beroun páté místo.

Tradičně se konal také Lidový běh na 1, 1 kilometru, kterého se zúčastnilo celkem 172 startujících.