Sejde se zde celá špička ocelových mužů a žen z celé České republiky, aby získali závěrečné body do poháru. Nebude chybět ani početná skupina z Německa.

Závodníci změří síly postupně v těchto disciplínách: benchpress s 65 kg/50 kg, ženy s 25 kg, shyby na hrazdě/ženy výdrž ve shybu, sed-leh na 2 minuty, běh v terénu 5,25km a cyklistická časovka na 38 km. Závod není určen jen pro „profesionály“, ale koncepčně je určen pro všestrannou sportující veřejnost.

Každý, kdo si chce ověřit svou všestrannou kondici, se může zúčastnit. Navíc každý, kdo splní minimální limity ve všech disciplínách, získá diplom s oceněním Ocelový muž/žena. Veškeré další informace najdete na www.ocelovymuz.cz.

Oddíl kulturistiky a fitness navíc letos připravil soutěž pro děti od pěti do patnácti let „malý ocelák“. Disciplíny pro děti jsou: kliky (malé děti s oporou kolen), sed-lehy (nohy zapřené v žebřinách) a běh na 180 m. Každé dítě získává cenu. Akce se koná v ZŠ Žebrák, start hlavního závodu bude v 9:00. Start pro děti bude v 10:00 hodin. První tři disciplíny a soutěž pro děti probíhá v tělocvičně ZŠ (Běh dětí na běžeckém oválu u školy). Běh na 5,25 km startuje cca ve 12:00 u fotbalového hřiště v Žebráku. Cyklistická časovka startuje cca. ve 13:30 opět u ZŠ v Žebráku. Oddíl kulturistiky a fitness Sokola Žebrák zve všechny příznivce všestranného sportu na tuto sportovní akci.