V hlavní kategorii mužů se kromě domácí vytrvalecké špičky představí i kvalitní zahraniční běžci. Vedle téměř jisté účasti loňského vítěze Keňana Jonathana Koilegeie by se zde měl představit také Maročan Azouzi. Podařilo se také zajistit víza pro další tři běžce z Keni, kteří mají své časy na půlmaratonu těsně nad hodinou. To svědčí o jejich kvalitách. Z Polska je přihlášen vynikající běžec Artur Blaszinski, který vyhrál letošní první závod Českého běžeckého poháru a minulý měsíc velmi náročný Malý štrbský maratón ve Vysokých Tatrách. Ze skupiny manažera polských běžců Henryka Paskala přijedou Marek Dryja a Adam Draczynski. Naopak nejistý je start vízěte z roků 2003 a 2005 Adama Dobrzynského. Určitě ale přijede vítěz z roku 1997 Bulhar Ivan Tchotov.

V kategorii žen se mohou diváci těšit na Petru Kamínkovou, čtyřnásobnou vítězku z let 2002, 2004, 2005 a 2006 a v Žebráku velmi oblíbenou Janu Klimešovou.

Organizátoři věří, že se závodníci této konkurence nezaleknou a že možnost změřit síly s běžci z Afriky naopak přiláká i mnohé další běžce.

Přijďte se určitě v neděli 12. srpna podívat. Start hlavního závodu je v 10.00 hodin u základní školy v Žebráku. Po startu máte možnost zkusit si svoji kondici při Lidovém běhu na 1,1 kilometru, který startuje v 10.35 hodin.