O víkendu 22. a 23. června dosáhlo nejprve družstvo mužů v soutěži druhé ligy svého nejlepšího výsledku, když ve Vlašimi berounští atleti poprvé dosáhli na čtvrtou příčku tabulky a zajistili si tak již v předstihu účast v soutěži i pro příští sezonu.

V neděli pak notně oslabené družstvo žen obsadilo ve třetím kole první ligy v Boleslavi až pátou pozici, ale přesto zůstává v tabulce na druhém místě a tím i ve hře o boj o extraligu. O konečném umístění rozhodne až čtvrté kolo na konci srpna.

I na Letní olympiádě dětí a mládeže v Jablonci měla berounská atletika své zástupce. Petr Jordán se v kategorii mladšího žactva představil na výšce a poté ve štafetě, starší žákyně Kristýna Pacltová obsadila ve skoku vysokém výbornou pátou příčku.

Závěrečný tropický červnový víkend patřil mistrovským kláním v kategorii dorostu a juniorů, kde berounskou Lokomotivu reprezentovala početná výprava deseti atletů. Bronzové medaile v Olomouci získaly Adéla Rozehnalová ve skoku o tyči výkonem 347 cm a Stella Sobotková za chůzi na 10 km v čase 64:52 min. Bramborová medaile zbyla na Davida Mittelbacha za hod oštěpem (56,54 m).

Adam Sudek prošel na trati 110 m př. až do finále, kde za čas 15,05 obsadil výbornou šestou příčku a těsně mu uniklo i finále na 400m (51,63 s), kde skončil na desátém místě. Desáté místo obsadil na trati 1500m i junior Vojtěch Dryák (4:11,78).

Ve dvou disciplínách se představila sprinterka Adéla Kupková: na trati 200m obsadila čtrnácté místo (26,45s) a na trati 100 m př místo devatenácté (15,69). Půlkař Ondřej Hofmann dokončil závod na 800m na dvanáctém místě (1:58,99) a juniorka Vendula Hněvkovská si v trojskoku doskočila za výkon 10,74m pro patnácté místo.

Čtvrtkař Matěj Šabata skončil v běhu na 400m na místě devatenáctém. Jeden z největších adeptů na medaile, sprinter a překážkář Ondřej Škrland, se ve finále na 110m př. zranil a závod nedokončil. Nenastoupil tak ani k závodu na 200m, kde patřil k největším favoritům.

Dlouhý odpočinek však atlety nečeká. Již na konci července se uskuteční v Brně MČR dospělých a od poloviny srpna proběhnou postupně závěrečná kola družstev všech kategorií.