Devět medailí i krásné bitvy kamarádek

Do blízkého Kladna se vydala nejpočetnější skupina berounských reprezentantů ve složení Sofie Koníčková, Nikola Boubínová a Marek Šmíd. Všichni předvedli, že se s nimi musí v celorepublikovém výběru počítat, což ukázala v první disciplíně zmíněná Sofie Koníčková, která si vyplavala mistrovský titul na 200 metrů volný způsob. Tím rozjela medailové žně pro berounskou výpravu, když přidala další dvě zlaté medaile na 100 a 400 metrů volný způsob a stříbro si vyplavala na 50 a 800 metrů volný způsob a 400 metrů polohový závod.

Nikola Boubínová se nenechala zahanbit a rovněž urvala jeden republikový titul na vůbec nejrychlejší trati - 50 metrů volný způsob. Bylo to po nádherném souboji právě s Koníčkovou, kde byla Nikola o malinko rychlejší.

Znovu se střetly na stovce, kde už se Sofie úžasně rozjela hned od začátku a nenechala nikoho na pochybách, že tady Nikole porážku vrátí. Boubínová pak ke zlatu a stříbru přidala ještě jedno třetí místo na 200 metrů motýlek.

Děvčata získala pro berounský oddíl celkem devět medailí a všichni plavci si udělali krásné osobní rekordy.

Smůlované chvíle Štěpána Hrušky

Třináctiletí se na svůj plavecký svátek sjeli do Jihlavy, kam se kvalifikovali z berounského oddílu Štěpán Hruška a Agáta Hronová. Pro Agátu byla již samotná zdařilá kvalifikace na šampionát úspěchem. Na 200 metrů prsa jí Top desítka unikla o jedno místo, když skončila jedenáctá. Na 800 metrů volný způsob byla o dvě příčky níž. V obou případech jí k tomuto úspěchu napomohlo vylepšení osobních rekordů.

To Štěpána Hrušku provázela smůla od začátku až do konce závodů, když mu unikala jedna medaile za druhou. Nejlépe si vedl ve svých oblíbených disciplínách 1500 (4. místo) a 400 metrů volný způsob (5. místo).

Baštýř vydřel krásný bronz

Nejdelší cestu, až do moravského Prostějova, měla nejstarší žákovská kategorie 14tiletých. Od příštího roku se již bude tento ročník řadit do juniorů, tudíž se jednalo o poslední ZMČR v žákovských kategoriích. Celý víkend se nesl v duchu skvělé závodní atmosféry a výborných výsledků všech zúčastněných plavců z celé ČR.

Berounský oddíl reprezentoval Adam Baštýř, který v sobotním programu zlepšil své osobní rekordy na kraulových tratích a tím i posunul svá umístění, kdy na 200 metrů volný způsob dohmátl na vynikajícím 4. místě s časem 2:02,32! V odpoledním programu protáhl svaly ještě na sprinterské trati 50 metrů volný způsob, kde po velikém vyrovnaném boji obsadil v čase 26,18 celkově 9. místo (celkem 16 plavců bylo v rozmezí 1 vteřiny!).

Úžasným závodem byla jeho poslední disciplína 100 metrů volný způsob, kde startoval v poslední, papírově nejrychlejší rozplavbě. Po infarktovém závodě nakonec dohmátl časem 56,64 na perfektním 3. místě a zakončil tak žákovské ZMČR titulem 2.vícemistra.

Všem závodníkům vedení Lokomotivy gratuluje a děkuje jim za vzornou reprezentaci Lokomotivy Beroun a města Beroun.

close Adam Baštýř (vpravo) skončil třetí. info Zdroj: LoBe zoom_in Adam Baštýř (vpravo) skončil třetí.