"Vzhledem k předchozím výsledkům závodů letošní sezony jsme tajně doufali, že to dopadne dobře," přála si jednatelka Sokola Králův Dvůr Světlana Veselá, která připojila i další komentář. 

"Roli favorita kategorie nejstarších benjamínků A (2007) zvládl na výbornou letos zatím neporažený Jakub Šindel a získal čtyři mistrovské tituly. Jemu i všem ostatním byla oporou trenérka a mentální koučka Markéta Kinclová. Po prvním vítězném závodě MK1 na 1000 m, kdy za sebou nechal všech 64 soupeřů, z něj obrovská tréma spadla. Na 500 m trati hladce vyhrál rozjížďku, semifinále a nakonec i finále A – druhý mistrovský titul. Další dva přidal v deblkajaku společně s Filipem Kůsem ze Spartaku Sedlec. Tím se stal naším nejúspěšnějším závodníkem.

Podobně se dařilo na kajaku Jáchymu Kinclovi mezi benjamínky C (2009). Titul získal nejprve v MK1 na 1000 m (78 startujících) a další zlatou přidal na 500 m. Jako obojživelník zkusil štěstí i na kanoi a na 1000 m z toho bylo stříbro.

Sedmou zlatou pro Sokol KD vybojoval Pepino Svoboda na MK1 500 m. K tomu přidal dvě krásná čtvrtá místa, jedno na MK1 1000 m a druhé společně s Jáchymem Kinclem na K2 1000 m.

To zdaleka nebylo vše, kanoistka Alžběta Veverková potvrdila, že na singl kánoi C1 patří mezi juniorkami k naší špičce a skončila stříbrná na 200 m i 500 m. Bronz potom přidala na C4 a C2 500 m.

Stříbro vybojoval Šimon Kurťák ve čtyřkajaku žáků na 500m společně s Hubertem Novotným (SOP), Petrem Kotkem a Albertem Šimkem (oba PRV). Bronz získal Ondra Rašek ve čtyřkánoi žáků na 500 m společně s Radimem Černoškem (SLH), Janem Novákem a Ondřejem Neradilem (oba PRV). Poslední bronz vybojoval Ondřej Kondrčík, benjamínci B (2008), na K2 500 m společně s Tomášem Stránským (ZVS).

Kromě celkem patnácti medailí jsme získali dalších pět čtvrtých míst. Jednoznačně nejcennější bylo to Filipa Trnky na K1 1000 m mezi dorostenci. Jako nejlepší prvoročák, ročník 2004 mezi 2003, si řekl o místo v juniorské reprezentaci a v září mu budeme držet palce na závodech olympijských nadějí, kterým se také přezdívá mistrovství světa dorostenců.

Tričko se lvíčkem si za své výsledky zasloužila i Alžběta Veverková, která jede do Decize (FRA) na juniorské mistrovství Evropy v maratonu. A ještě nesmíme zapomenout na to, že zlato máme i z tradičního běhu benjamínků."