Hlavním závodem bylo 200 metrů volným způsobem, který se plaval na dopolední rozplavby a odpolední postupové finále. Do finále se dostalo vždy šest nejlepších dané kategorie, mezi nimi i čtyři naši plavci.

V kategorii mladších žaček dominovala Zuzana Křížová, která s velkým náskokem zvítězila a zároveň pokořila rekord tohoto memoriálu časem 2:16,2. Finále se zúčastnila i Barbora Míková, která vylepšila svůj čas z dopoledních rozplaveb a skončila na velmi krásném 5. místě. V mladších žácích jsme také měli zastoupení, a to díky Martinu Hončíkovi, který po velmi napínavém souboji dohmátl na úžasném 3. místě. Poslední berounské „želízko v ohni“ byl Jan Valečka, který plaval v kategorii starších žáků. Svůj čas z rozplaveb nakonec zlepšil o neskutečné čtyři vteřiny a časem 2:01 celý závod vyhrál.

Další medaile získala Zuzana Křížová (1. 100M, 3. 100Z, 3. 200Z, 1. 200PZ, 1. 100K), Jan Valečka (1. 100M, 2. 200Z, 1. 200PZ, 1. 100K), Martin Hončík (2. 200P, 1. 200Z, 2. 100P, 3. 100K), Barbora Míková (3. 100P, 2. 100K) a Aurelius Klíma (2. 100Z).

Ostatní plavci Jakub Cihlář, Dvořák Daniel, Dominik Dvořák, Dominik Plhal, Alex Metyš, Matouš Synek, Filip Hřebíček, Barbora Jedličková, Anna Mužíková, Veronika Pavlisová, Viktorie Šimonová, Viktorie Šejvlová, Aneta Smetanová, Kristina Čekanová, Karolína Nelibová, Barbora Zítková a Sofie Klímová si zaplavali spoustu osobních rekordů a úspěšně zahájili novou sezonu.