Řada lidí přitom ani netuší, že firma sídlí v Berouně. Využili jsme proto tuto příležitost a vyzpovídali jsme majitele společnosti Romana Gluta.

Společnost Limex slaví letos 20 let na českém trhu. Co pro firmu toto období znamená?
Za tu dobu se povedlo najít svoje místo na trhu, etablovat společnost a najít svůj směr, kterým chce jít firma dál.

Pro řadu našich čtenářů není tak známá firma Limex, jako spíše Koberce Trend. Můžete nám vysvětlit, jak to s názvy vlastně je?
Limex – právně registrované jméno firmy je využívané pro velkoobchodní síť, KOBERCE TREND je maloobchodní značka.

Dvacet let je v otázce trendů v bydlení dlouhá doba. Jak se změnil v průběhu těchto dvou desetiletí vkus českých klientů?
Podlahy jako jeden komponent z prvků v domácnosti, vývoj u nás leduje trend interiérové módy v Evropě, co se týká stylu a barev. Firma začínala s levnějším sortimentem, dnes nabízíme také středně drahý, kvalitnější materiál i luxusnější, designový sortiment.

O jaký sortiment je v současné době největší zájem?
Nyní je větší důraz i na to, kde se zboží vyrábí, přednost se dává evropským firmám. A také zákazníkům více záleží na službách spojených s prezentací a znalostí sortimentu, proto jsou tu naši vyškolení odborní poradci. Větší zájem je i o kompletní služby – poradenství, zaměření, dopravu a pokládku podlah.

Po velkém boomu laminátových podlah mám dojem, že se zákazníci vrací k linoleu, které je dnes zcela v jiné kvalitě a designu než dříve. Jak to hodnotíte vy ze svého profesionálního pohledu?
Vítáme ústup laminátových podlah, kde je velký podíl lisovaného papíru. PVC produkty jsou nyní z kvalitnějších materiálů, je velký výběr klasických i moderních vzorů jak v metráži, tak i moderní vinylové dílce pro lepení i skládání.

Žijeme v době, kdy se v rodinách stále častěji objevují alergici. Pro ně je většinou velkým problémem koberec. Nebo lze i pro tyto rodiny najít i v tomto ohledu vhodný artikl?
Je zažitý mylný názor, že pro alergiky je lino výhodnější než koberec. Po umytí je PVC podlaha na pohled čistá, ale velká část alergenů cirkuluje ve vzduchu. Koberec naproti tomu část alergenů zadrží a zabrání tak šíření, takže může být pro alergiky lepší řešení. Jen doporučujeme častěji luxovat, 2x – 3xtýdně.

Jak se mění trendy v podlahových krytinách?
Novinkou jsou již zmíněné vinylové podlahy, které jsou velmi kvalitní a na pohled k nerozeznání od dřevěných podlah.

Koberce Trend zná jistě každý z našich čtenářů, mnozí určitě vědí, kde v regionu najdou vaši prodejnu. Pro mnohé ale možná bude překvapením, že i celé sídlo společnosti najdou v Berouně. Proč právě Beroun? A jste zde od samého začátku?
Původně měla firma kanceláře i sklad pouze v Praze, jak se firma rozrůstala, bylo potřeba hledat nové prostory pro kanceláře a sklady. Do Berouna majitele zavedla ruka osudu, až později si uvědomil, jaké to bylo štěstí.

Co byste chtěl společnosti a Vašim klientům popřát do dalších let?
Radost ze života a dobré zdraví. A naší ambicí bude i do budoucna nabízet takové výrobky a servis, abychom přispěli k jejich spokojenosti.