„Tato investice má v první řadě uspokojit hlad po vinylových deskách našich zákazníků v USA. Poptávka tam přitom roste nejrychleji na světě,” sdělil generální ředitel GZ Media Michal Štěrba.

Nový výrobní závod je stoprocentně vlastněný loděnickou firmou, přičemž je továrna vybavena zcela novým a ve své třídě nejlepším zařízením a infrastrukturou. Díky tomu má být nová lisovna celosvětově vysoce konkurenceschopná. Do dvou let zde vznikne kolem 255 nových pracovních míst.

Severoamerický kontinent byl pro GZ Media velmi významný už v době, kdy se gramofonové desky začaly vracet do módy. Dodnes je tak hlavním odbytištěm vinylů, a poptávka stále roste. Každá čtvrtá deska, která se v současnosti na světě prodá, pochází od této české firmy. Kromě nové továrny v americkém Nashvillu má firma ještě lisovnu v Memphisu a v kanadském Burlingtonu, ve státě Ontario. Obě stávající továrny průběžně zvyšují svou kapacitu a stejnou ambici má i nová lisovna, která v prvním roce plánuje vyrábět až 85 tisíc desek denně.