Deníku to řekl Jaroslav Mikoláš, předseda Regionální agrární komory Středočeského kraje.

Mnoho lidí se v těchto dnech předzásobuje potravinami v obavě, že se situace kolem šíření nového koronaviru rapidně zhorší, stejně tak mezi lidmi kolují „zaručené informace“ o nedostatku potravin v průběhu roku. Podle předsedy středočeské agrární komory jsou tuzemští zemědělci schopni zajistit plnou soběstačnost v komoditách, které se dají v našich podmínkách vyrobit a vypěstovat.

Online reportáž

Zemědělci jsou připraveni zajistit také maso. „Tam, kde to v období poklesu, který byl způsoben tlakem dovozů ze zahraničí, zatím není možné – například vepřové a drůbeží maso, vejce, zelenina a ovoce – jsme připraveni samostatně ale i s pomocí státu dělat taková opatření, abychom toto v co nejkratší době zabezpečili,“ řekl Jaroslav Mikoláš s tím, že čeští zemědělci využívají moderní technologie stejně jako kolegové v ostatních zemích.

„Současné české zemědělství má ale kontrolní systém na té nejvyšší úrovni, spotřeba chemických látek v kilogramech na hektar je poloviční než u naprosté většiny dalších zemí v Evropské unii či ve světě,“ dodal Jaroslav Mikoláš.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník