Její obchod má dvě prodejny. Jedna se nachází na Husově náměstí a druhá v České ulici. Aby byly oba obchody dobře přichystány na jarní a nadcházejících letní sezonu, musela Eliška Cháňová znovu investovat do zboží i přesto, že se zimní kolekce moc neprodala.

„Zůstala nám tady celá zimní sezona. Nové zboží se musí zaplatit předem. No a tady je ta nejistota, když objednáváte zboží, ale nevíte, kdy přesně budete moct otevřít,“ řekla. Takže v současnosti má zimní zboží na skladě a v něm má investované své prostředky.

Pomoc od státu kvůli přebujelé byrokracii v době vládních omezení skřípala. „Slevu na nájmu jsme nedostali, takže jsem vše musela dotovat ze svého. Něco pomohl pokrýt e-shop a na nájem jsem skrze program Covid nájemné dostala od státu půlku. Ale trvalo to asi dva měsíce, než se ke mně peníze dostaly,“ popisuje zkušenosti.

V neposlední řadě v butiku pocítili, že jim kvůli pandemii ubyla klientela. „Hodně mi píšou naše zákaznice z řad seniorů, že se bojí přijít. Pak tu například jsou i lidé, kteří museli ukončit vlastní podnikání. Ty jsme taktéž ztratili,“ konstatuje.

Nyní se ovšem musí hlavně soustředit na nacházející dny, kdy mohou být její butiky zase otevřené. Kromě nabídky nového sezónního zboží se samozřejmě připravili i na to, aby poskytli co možná nejlepší a bezpečné prostředí pro zákazníky. „V obou prodejnách máme připravené dezinfekce, které průběžně doplňujeme a hlídáme počet zákazníků. Ti mohou vstoupit pouze s nasazeným respirátorem. Když si někdo nějaký kus oblečení vyzkouší, ale rozhodne si ho nekoupit, oblečení ošetříme horkou párou,“ vysvětlila majitelka.