Momentálně není známo, na jak dlouho budou všechna restaurační zařízení zavřena. „Já si myslím, že to bude do konce ledna,“ říká majitel berounské restaurace U Aleny Pavel Suchopár. Délku třetího lockdownu odhaduje právě na základě toho, zda sněmovnou projde prodloužení nouzového stavu na další měsíc. U Aleny už kolem sedmé večer nebyla možnost si dát pivo. „Všechno mám vytočené a další sudy už narážet nebudu,“ říká sympatická servírka za barem.

Co bychom neprodali, to jsme rozdali

„Jak máme naraženo, tak už s tím nic neuděláme, tak jsem všechno, co bychom dnes večer už neprodali, rozdali,“ dodává Pavel Suchopár. Podle něj pro komentář na třetí lockdown „neexistují písmenka“ a vyjadřuje hlavně neporozumění nad tím, že vše ostatní zůstává otevřeno.

Hosté opatření dodržují

Příkladem dává omezení jednoho člověka na patnáct metrů čtverečních, kde právě v supermarketech není kolikrát u regálů k hnutí, protože je tohle velmi těžké uhlídat.

„Většinou tu u stolu sedí lidé, kteří se znají. Ti se potkávají nejen v hospodě, ale i někde jinde. To přece neznamená, že se znovu u nás nakazí,“ vysvětluje svůj názor. Upozorňuje také na to, že hosté, kteří se zrovna pohybují mimo stoly, doporučená opatření důsledně dodržují.

Řeč přišla i na rebelující zařízení, která se rozhodla k nějaké formě protestu, včetně úplného nerespektování vládního nařízení. Pavel Suchopár mluví o tom, že rebelie je sice hezká věc, ale jsou z toho problémy s policií jak na straně zákazníka, tak i provozovatele, kdy padají pokuty. „Jenže jestli bude nějaká čtvrtá, pátá vlna, co já vím, tak už nezavřu,“ dodává k tomu majitel restaurace U Aleny.

Personál restaurace American Bar U Slunce na Plzeňské ulici shodně vyjádřil obavy nad nejistou budoucností, kdy se zase budou muset připravit na výrazně nižší příjmy.

„Na to se velmi těžce hledají slušná slova,“ říká kuchař Adam Pánek. Stejně tak jako U Aleny se U Slunce od pátku vrací k rozvážkám a okénkovému provozu.

Kompenzace tržbu nenahradí

I přesto, že vláda chystá například plnou kompenzaci nájmu a mezd, tak to podle servírky a barmanky Denisy Vágnerová tržbu prostě nenahradí. „Protože bude zavřeno a nebudeme mít hosty, to samozřejmě znamená nižší mzdy,“ vysvětluje.

„Hodně frustrující je, že člověk neví, na čem je. Máte čtrnáct dní otevřeno, a pak najednou musíte zavřít. Když pak nakoupené zboží musíte například vyhodit, škody jdou i do desítek tisíc,“ vysvětluje Adam Pánek. „Hlavně za sebe taky nevíte, jestli si máte hledat novou práci nebo ne,“ doplňuje ho Vágnerová a zmiňuje tak další nejistotu, která gastro-odvětví momentálně sužuje. V obou zařízeních, které Deník navštívil, se oslovení hosté oficiálně odmítli k třetímu lockdownu vyjádřit. Nicméně všichni dali shodně najevo velké pobouření a nesouhlas.