„Chtěl jsem nabídnout něco, co v Berouně ještě nebylo. Rozhodnutí přišlo ze dne na den,“ vzpomíná Jan Pišvejc, který na jaře v Plzeňské ulici otevřel bageterii Lockdown.

Název baru U Slunce, na jehož místě podnik sídlí, opakovat nechtěl. „Pak jsme doma s partou kamarádů pili víno, a když ze zapnuté televize zaznělo třikrát slovo lockdown, podívali jsme se na sebe a řekli si: to je ono!,“ vypráví o nápadu, který se líbí místním zákazníkům i cizincům.

Původně uvažoval o menší provozovně, třeba na Husově náměstí, kde by prodával bagety z výdejního okénka. „Jenže se to zvrtlo, když jsem zjistil, že jsou k mání prostory v Plzeňské,“ říká a přiznává, že měl i obavy, zda má bageterie šanci na berounském trhu uspět. Mezi zákazníky jsou ale nakonec rodiny, mládež i senioři.

V podniku připravují vše bez použití polotovarů. Třeba párky si nechávají vyrábět v místním řeznictví. „Děláme čerstvé domácí omáčky, hranolky i maso do baget. Koupené kachny si pečeme sami a dlouho tažené hovězí maso také,“ vysvětluje majitel podniku, který donedávna soustružil a svařoval, vaření bylo pouze jeho zálibou.

Nabídka, v níž je zatím pět baget včetně bezlepkové, se má postupně rozrůstat až na trojnásobek. „Se složením nám pomáhal kamarád Jiří Holovský, skvělý kuchař z Prahy. Baget pro nás navrhl celkem patnáct,“ dodává Jan Pišvejc.