Tento světový výrobce kompaktních nakladačů a bagrů ji využije pro příjem, kontrolu, třídění, skladování a přípravu materiálu a komponentů pro zásobování výrobních linek v nedaleké Dobříši. Vznikne zde kolem 80 nových pracovních míst.

Hala ve Zdicích o rozloze více než 13 tisíc metrů čtvrceních by tak měla pomoc zefektivnit provoz, protože nahradí několik stávajících skladů na různých místech.

„V posledních letech systematicky zlepšujeme kvalitu provozu a navyšujeme výrobní kapacitu. Sjednocení všech externích skladů do jedné lokality a zároveň rozšíření kapacity skladovacích prostor s využitím moderních technologií je tak dalším logickým krokem pro rozvoj našeho podnikání. Projekt ve Zdicích má svou polohou pro naši výrobu velmi strategickou pozici – disponuje přímým napojením na dálnici D5 i na naši infrastrukturu v Dobříši,“ uvedl David Frodl, manažer komunikace Doosan Bobcat.

Sjednocení by mělo mít i pozitivní dopad na životní prostředí. „Dle našich odhadů koncentrace logistiky pod jednu střechu pomůže ušetřit tisíce litrů nafty měsíčně, a tedy i stovky kilogramů emisí skleníkových plynů. Hala bude dále splňovat přísné požadavky ekologické certifikace BREEAM dle nejnovějších standardů,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Nová hala má dle platného územního plánu maximální výšku 12,5 metru a částečně bude zapuštěna do svahu. Projekt počítá s moderní průmyslovou zónou s více než 30procentním podílem zeleně, s vodními plochami a stovkami nových keřů a stromů. „Všechny naše haly připravujeme tak, aby splňovaly ty nejvyšší standardy přístupu k životnímu prostředí i světu kolem nás,” popsal další detaily projektu Milan Kratina, CEO Accolade.

Součástí prostor skladovací haly budou také kanceláře a v místě najde práci přibližně 80 zaměstnanců. Hodnota nemovitosti se vyšplhá k 300 milionům korun. Spuštění provozu se plánuje v průběhu příštího roku.