V 16.41 byl vyhlášený druhý stupeň poplachu. K požáru bylo přivoláno jednadvacet cisteren, dva vozy s žebříky a další technika. Na místě stále zasahují jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. 

K požáru vyjeli profesionální hasiči z Berouna, Hořovic, Řevnic i Kladna. Navíc zde zasahovali dobrovolní hasiči z Chyňavy, Zdic, Králova Dvora a dalších obcí Berounska.

V 17.11 hasiči ohlásili lokalizaci, už nehrozilo nebezpečí šíření požáru. Tím však práce hasičů rozhodně neskončila. Na místě zasahují další hodiny.

"Kvůli velké spotřebě vody je zřízené u jezu na Berounce čerpací stanoviště. Průjezd městem zajišťuje policie," konstatoval tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

Krátce před půl osmou večerní byl ukončen 2. stupeň pořárního poplachu, ale hasiči na místě zasahovali i nadále. 

A se svými postřehy z požáru v centru Berouna se s redakcí podělili i čtenáři Berounského deníku. "Stála jsem v kamarádkou v horní části Havlíčkovy ulice. Ale vůbec jsem netušila, že mi za zády hoří. Slyšely jsme nějaké rány, ale myslely jsme si, že si nějací výrostci hrají v prostorách opuštěné Tiby. Pak se ale kolem nás hnali lidé s očima na vrch hlavy. Otočily jsme se a viděly ten černý kouř. Bylo to strašné," svěřila se se svými postřehy paní Romana. 

Další čtenářka, paní Jana S. zase konstatovala, že hustý černý kouř bylo vidět už z dálnice. Nejdřív to prý vypadalo, že hoří za aquaparkem Laguna. 

"Doufám, že tam nikdo nebyl. Spávají tady totiž bezdomovci. Podle mě bylo jen otázkou času, než se něco podobného stane. Tiba je opuštěná několik let a kdo ví, kdy se tady začne konečně něco pořádného stavět. Takhle máme v centru Berouna pořádnou ostudu. Je to tu samý bezdomovec. Dopadne to tady jako v Hobexu na Závodí. Tam hasiči jezdili k požárům tak často, dokud z boduvy nezbylo jen vyhořelé torzo, ve kterém už bezdomovci nemohli žít," uvedl starousedlík, který bydlí nedaleko bývalé torárny Tiba.