Kamion s přívěsem a celým nákladem shořel na sjezdu z dálnice D5 za Cerhovicemi. O požáru se berounští profesionální hasiči dozvěděli po půl dvanácté dopoledne. Protože stál hořící kamion na odpočivadel u čerpací stanice Agip, měli někteří lidé obavy, aby oheň nepřeskočil na benzinovou čerpací stanici.

„Kamion byl plně naložený elektronikou – součástkami do osobních automobilů. Při požáru shořel celý kamion i s nákladem,“ uvedl k požáru kamionu mluvčí berounských profesionálních hasičů Milan Provazník.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Beroun i z Hořovic a dobrovolní hasiči z Žebráku. Při jejich příjezdu už byl kamion plně zasažen ohněm. Plameny hasiči likvidovali pěnou ze 4 cisteren. Podle informací už kamion začal hořet přímo na dálnici D5. Jeho řidičovi se ale hořící soupravu ještě podařilo dopravit na výše zmiňované odpočívadlo a neohrozit tak bezpečnost provozu na dálnici.

„Během celého zásahu nebyla ohrožena čerpací stanice Agip. Hasiči museli zahradit i kanalizační vpusti, aby jim do nich neodtekla hořící nafta. Oheň dostali hasiči pod kontrolu ve 12 hodin,“ uvedla k požáru nákladního auta tisková mluvčí HZS Středočeskho kraje Lenka Kostková.