Až do dopoledních středečních hodin dohašovali dva požáry profesionální i dobrovolní hasiči v Chyňavě na Berounsku. Nejdříve dostali hlášení v úterý kolem 22.30, že na místě hoří několik automobilů a vybuchují. Po půl hodiny od nahlášení se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu a začali rozebírat zasažené konstrukce a dohašovat ohniska. Požár zasáhl celkem osm osobních aut.

„Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ sdělila mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Druhý požár nahlásil volající v jednu hodinu v noci. Hořel rodinný dům, ke kterému vyjeli profesionálové z Berouna i Kladna spolu s dobrovolnými hasiči z Chyňavy a Lhoty. Všichni zasahovali u starého okálového domu, takže se rozhodli, že ho nechají kontrolovaně dohořet a vodními proudy ochránili okolí.

„Zhruba po čtyřech hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu, mohla být nahlášena jeho lokalizace a jednotky mohly začít rozebírat konstrukci, vyhledávat a dohašovat skrytá ohniska,“ dodala mluvčí Tereza Sýkora Fliegerová. Příčinu i výši škody musí ještě vyšetřit.