K ohni v dřevníku u motorestu v Jílovišti, před vjezdem do Prahy při cestě po strakonické dálnici, byli hasiči přivoláni 34 minut po půlnoci. „Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Řevnice a jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Jíloviště a Dobřichovice,“ připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů. „Protože další volající vzápětí uvedl, že na místě došlo k nějaké explozi a požár se rychle rozšiřuje, byl vyhlášen poplach také jednotkám sboru dobrovolných hasičů Mníšek pod Brdy a Jinočany,“ doplnil. S tím, že k zásahu vyjela i jednotka profesionálů z pražského Radotína.

Část třípatrové budovy byla při příjezdu hasičů zcela v plamenech – a požár rychle nabíral na intenzitě. Pod kontrolu se ho podařilo dostat po třičtvrtěhodinovém úsilí. Pomocí čtyř vodních proudů z vnější části budovy a jedním proudem uvnitř objektu hasiči požár lokalizovali 23 minut po jedné. „V průběhu zásahu byly z budovy vyneseny tři propan-butanové tlakové láhve,“ uvedl Svoboda. Připomněl, že vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich dohašování se protáhlo až ranních hodin.

Okolnosti vzniku požáru zůstávají předmětem šetření. V průběhu nedělního dopoledne pracovali na místě experti z Technického ústavu požární ochrany, ale také policejní kynolog se psem vycvičeným k vyhledávání stop po hořlavinách. Zatím se vše zdá nasvědčovat tomu, že objekt někdo zapálil úmyslně.