Na sjezdu z dálnice D5 v obci Zdice došlo v noci z 24. na 25. červnak požáru vleku holandského kamionu, který vezl telata. Na místo požáru vyjeli profesionální hasiči z Berouna a Hořovic a sbor dobrovolných hasičů ze Zdic a Králova Dvora. Po dobu zásahu byli polováni dobrovolní hasiči z Chyňavy na zálohu.

"Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár vleku nákladní soupravy převážející telata. Souprava byla plně naložená a v době příjezduhasičůjiž řidič spolu s několika svědky události zahájili evakuaci zvířat. Velitel zásahu povolal na místo kontejner na nouzový převoz telat na farmu v blízkosti místa požáru. Ve spolupráci s veterinářem bylo zajištěno ustájení skotu na farmě v obci Chlustina a byl zorganizován jeho převoz náhradními vozy," uvedl za Hasičský záchranný sbr Středočeského kraje, pracoviště Beroun Milan Provazník. Při požáru uhynula na místě tři telata.

"Požár vznikl zřejmě kvůli technické závadě na dvou zadních nápravách vleku, prohořela podlaha požár se rozšířil do prostoru, kde byla ustájena převážená telata," dodal Milan Provazník.

Požár se hasičům podařilo zlikvidovat krátce po půlnoci. Výše škody a přesná příčina požáru je v šetření HZS Středočeského kraje územní odbor Beroun.