Požár vypukl v pondělí 9. března půl hodiny před půlnocí a začal se velmi rychle šířit. Na místo okamžitě vyrazili nejen profesionální hasiči z Berouna, ale také dobrovolní hasiči z obcí Chyňava, Malé Přílepy, Vysoký Újezd a Železná.

„Po příjezdu k události velitel potvrdil, že požár je v plném rozsahu. Hasiči se tak zaměřili hlavně na ochranu okolních staveb, neboť v těsném sousedství se nachází veterinární klinika a také objekt s chovem drůbeže. Zásah probíhal za pomoci monitoru, tří C a tří D proudů. K zajištění nepřetržité dodávky hasební vody bylo zřízeno čerpací stanoviště, odkud byla dálkově dopravována. Vzhledem k tomu, že bylo účelnější nechat uskladněné seno kontrolovaně dohořet, rozhodl před druhou hodinou ranní velitel zásahu o redukci jednotek,“ sdělila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Na dohlídku objektu zůstaly pouze dobrovolné jednotky obcí Chyňava a Malé Přílepy, ostatní se vrátily na své základny. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun. Příčinou požáru je dle hasičského vyšetřovatele úmyslné zapálení. Celá událost se obešla bez zranění.

Požár v bytovém domě ve Vestci 8. března 2020.
Požár vzniklý od popela pohltil osm milionů korun
Požár rodinného domu v Jesenici 20. ledna 2020.
Požár domu napáchal škody převyšující pět milionů