„Kolegové se nacházeli v zadní části prodejny a nic necítili," uvedl provozovatel prodejny, jejíž část zachvátily v sobotu odpoledne plameny. „Šlo to zvenku," říká provozovatel Vladimír Zítko a vysvětluje, že požáru si všimli lidé z protějšího domu.

„Volala paní, která bydlí naproti v panelovém domě. Její syn je shodou okolností u hasičů. To on si všiml, že zde není něco v pořádku. Moji kolegové se v té době pohybovali v zadní části objektu, o ničem nevěděli," popisuje zástupce prodejny, který v sobotu odpoledne zatím nedokázal odhadnout výši škody.

Na objektu byla poškozená boční stěna i střecha. „Část se musela také rozebrat," pokračuje Vladimír Zítko. Proč začalo hořet, si zatím nedokáže vysvětlit, například komín je podle něj velmi kvalitní. „Je to záhada," dodává Vladimír Zítko, který se domnívá, že příčinou požáru mohlo být i cizí zavinění. Přesná příčina požáru je však zatím ve vyšetřování.

Jisté je ale to, že při požáru nebyl nikdo zraněný. Všichni, kteří se v objektu nacházeli, ho stačili včas opustit. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Berouna a dobrovolní hasiči ze Zdic a Králova dvora. K lokalizaci požáru došlo v 15.31 hodin, k jeho celkové likvidaci o hodinu později.
V době zásahu byla část berounské Plzeňské ulice zcela uzavřená, řidiči museli využít objízdné trasy. Nyní pokračuje vyšetřování příčin.