Mohutný požár zachvátil včera v brzkých ranních hodinách pilu ve Zdicích. Dispečink přijal zprávu krátce po půl čtvrté ráno a na místě okamžitě vyrazily první jednotky hasičů.

„Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že plameny zcela zasáhly prostor pily a pomocných provozů, jako jsou brusírny, sklad pil, třídírna a úpravna dřeva,“ uvedl Libor Pospíšil, vedoucí oddělení zjišťování příčin vzniku požárů.

Plameny se nakonec snažilo zkrotit šest desítek hasičů, kteří měli k dispozici deset cisteren a dva žebříky.

„Požární voda byla dodávána jak kyvadlovou, tak dálkovou dopravou. Z důvodu inverzního počasí a blízkých objektů provedli příslušníci zasahujících jednotek průzkum a varování obyvatel v přilehlých ulicích,“ dodal Libor Pospíšil.

Obyvatelé Zdic se v průběhu dne dohadovali, co vlastně v noci hořelo. „Šel jsem si ráno zapálit na balkón a slyšel jsem houkat hasiče. Jezdili jeden za druhým, tak mi bylo jasné, že je to nějaký velký průšvih. Nejdřív mě napadlo, že se stalo něco na dálnici, ale pak jsem zjistil, že u nás ve Zdicích hořelo,“ sdělil Deníku jeden ze starousedlíků. Obyvatelé také spekulují, co je příčinou požáru.

„Pojišťovací podvod to nebude, já jsem slyšela, že pila dobře šlapala a měli zakázky. Buď to bude elektrika nebo třeba cigareta,“ dohadovali se lidé. Přesnou příčinu požáru ale určí až odborný vyšetřovací tým.

VÍCE VE VYDÁNÍ BEROUNSKÉHO DENÍKU VE ČTVRTEK 25. LISTOPADU.