„Volající uvedl, že byly slyšet dvě rány a následně se z trafostanice začal valit černý dým. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Berouna s cisternovou automobilovou stříkačkou, nosičem se speciálním hasicím kontejnerem a s velitelským vozidlem,“ uvedla Tereza Fliegerová, tisková mluvčí středočeských hasičů.

Jednotka po příjezdu k události uvedla, že z rozvodny zamčené trafostanice 22 kV se valí dým a je potřeba na místo technik rozvodných závodů. „Hasiči se zatím pokoušeli do nasávacích otvorů aplikovat CO2, který se používá k hašení elektrických zařízení. Po několikátém prověření termokamerou bylo zjištěno, že uvnitř narůstá teplota a bude nutné provést násilný vstup,“ popsala dramatické momenty Tereza Fliegerová. V té chvíli se však na místo dostavila pohotovostní četa, která trafostanici odemkla.

Technik uvedl, že zařízení není pod proudem, a tak po prvotním zahašení za pomoci oxidu uhličitého nasadili hasiči k likvidaci požáru pěnotvorné zařízení PRO/pak, za jehož pomoci následně zapěnili i kabelový kanál. „Za necelou čtvrthodinu byl oheň lokalizován a krátce po poledni zcela zlikvidován. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 000 korun, včasným zásahem se podařilo uchránit hodnoty za pět milionů. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na vypínači vysokého napětí,“ dodala mluvčí hasičů.