Bez platných revizí pak majitelům domů v případě požáru hrozí, že jim pojišťovna vzniklou škodu neuhradí. Ze zákona jsou totiž povinni zajistit bezpečnost a funkčnost všech technických zařízení uvnitř i vně domu, a to i ve chvíli, kdy zákon revizi výslovně nenařizuje.

Kvůli technické závadě elektroinstalace televizoru málem shořel na konci ledna rodinný dům v Loděnici. I když byli hasiči na místě za pár minut, byl dům už plný kouře a požár už zasáhl celé přízemí. Hasiči z domu vynesli kočku a psa, které předali majiteli.

Tento požár naštěstí skončil bez zranění osob, takové štěstí ale neměla majitelka domu, který hořel v prvních dnech letošního roku v Zaječově. V domku začalo hořet 3. ledna navečer, když v něm byli dva lidé. Jednomu z nich se podařilo dostat ven, majitelka zůstala uvnitř. Oheň se rychle šířil a majitelku domu našli hasiči mrtvou. Oheň na rodinném domku způsobil škody za dva miliony korun. Vyšetřovatel požáru stanovil příčinu ve vznícení sazí v komínovém tělese.

Březnový požár rodinného domu v obci Žloukovice napáchal škodu za jeden a půl milionu korun. Tehdy u vznícené střechy rodinného domu v malé obci u Berounky zasahovalo několik sborů dobrovolných hasičů. Zásahové jednotky musely tehdy pracně rozebírat střešní konstrukci.