V plamenech uhořel zřejmě šestašedesátiletý muž. Jednalo se o nešťastnou náhodu nebo to byl snad úmysl? To by mělo odhalit až další policejní vyšetřování.

V chatové oblasti Podkozí na Chyňavsku vypukl v úterý požár mezi 3. až 4. hodinou ranní. Hasiči okamžitě vyjeli bojovat s plameny, navíc měli podezření, že v objektu se nachází člověk. Jejich podezření se potvrdilo a během hašení našli v troskách ohořelé lidské tělo.

„Příčina požáru i úmrtí je v současné chvíli v šetření. Vyšetřovatel nařídil soudní pitvu, která by měla pomoci i při zjišťování totožnosti,“ uvedla tisková mluvčí Policie ČR Lenka Uriánková.

Zatímco hasiči ještě v průběhu dopoledne dohašovali požár, někteří místní již začali spekulovat, zda požár někdo nezaložil úmyslně. „Je možné, že to bylo násilí,“ strachovala se žena z Chyňavy. Většina lidí se ale přiklání k názoru, že šlo o nehodu. „Já si myslím, že mohl usnout s cigaretou. Takových případů už bylo,“ kontroval další Chyňavák.

K této variantě se přiklání i starosta Chyňavy a dobrovolný hasič František Kšír: „Osobně si myslím, že o cizí zavinění nešlo. Ale samozřejmě musíme počkat na výsledky vyšetřování.“

Jasno do případu by mohl vnést i kladenský psovod, který na místo požáru přijel včera odpoledne. Vycvičený pes totiž dokáže označit místo, kde byl požár založený.