Na místě zasahovali hasiči z Hořovic, Berouna, Lochovic, Hostomic. Při likvidaci ohniska požáru profesionální hasiči objevili další propanbutanové lahve, které vynosili ven.

Při požáru vyhořely vnitřní prostory restaurace. "Byla zasažená kuchyňská linka a další vybavení. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru do půdního prostoru. Celý zásah absolvovali v dýchací technice," uvedl mluvčí HZS Středočeský kraj Kladno Ladislav Holomčík.

Při požáru vznikla celková škoda ve výši milion korun. Uchráněné hodnoty jsou dva miliony korun. Příčinou požáru podle hasičů má být špatná manipulace při výměně propanbutanové lahve.

Budova, ve které se restaurace nachází, patří obci Libomyšl. Provozovatel je v budově v nájmu už od Sametové revoluce. Dříve tam byl obchod, hasičská zbrojnice a pak restaurace.

"Nevím, čím to vzniklo. Tady se říká, že ventil u té bomby byl vadný. Škoda je velká. Obci patří ale jen holá budova. Ohořelá okna a dveře. Ostatní patří nájemci," vysvětlil starosta obce Libomyšl Václav Červenka.

Po dobu rekonstrukce vyhořelé restaurace ale lidé v Libomyšli strádat nebudou. V obci je ještě jedna restaurace, kterou mohou navštívit.