Koněpruská ulice musela být od kruhového objezdu až k Plzeňské ulici uzavřena. Dvacet minut po 15. hodině byl zprovozněn jeden jízdní pruh.

V sanitce, která patří Rehabilitační nemocnici Beroun, se nacházely tři osoby. Stejný počet lidí cestoval v autobuse. Při incidentu naštěstí nebyl nikdo zraněn. Na místo vyrazila profesionální jednotka z Berouna a na pomoc přijeli také kolegové dobrovolných hasičů z Králova Dvora.

„Událost jsme dostali nahlášenou dvě minuty po půl třetí odpoledne. Před čtvrtou hodinou odpoledne stále probíhalo ukončení likvidace následků požáru a jednotky se poté vrátily na zákadnu,“ informovala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Celá přední část vozu včetně kabiny byla požárem zcela zničena. K věci se vyjádřila i mluvčí Rehabilitační nemocnice Beroun Petra Horáková, která uvedla, že požár vozu způsobila porucha palivového vedení.

„Sanitka v tu chvíli převážela pacienty z polikliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do domácí péče. Rádi bychom poznamenali, že je nám velkou úlevou, že se nikomu nic nestalo. Náš řidič zachoval duchapřítomnost a prvotně se postaral o bezpečí pacientů, až poté zavolal hasiče,“ sdělila mluvčí s tím, že se do příjezdů hasičů šofér sám pustil do hašení. Pacienti byli mezitím odvezeni domů náhradní dopravou.

Pořizovací cena sanitního vozu byla zhruba půl milionů korun a po této události je na odpis. Auto mělo platnou technickou kontrolu a mělo být pravidelně servisováno.