Na místě požáru, k němuž byli přivoláni hodinu po půlnoci, našli hasiči těžce zraněného muže. Popáleniny měl zhruba na 80 až 90 procentech povrchu těla, sdělila Deníku mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. „Stav pacienta byl život ohrožující,“ uvedla. S tím, že bylo potřebné napojení na umělou plicní ventilaci. Transport do nemocnice v hlavním městě zajistil vrtulník.

To, že další člověk řádění ohně nepřežil, zjistili hasiči až po likvidaci požáru. Pohled na stav těla bohužel nepřipouštěl pochybnosti: jakákoli pomoc už byla marná. To potvrdila i Effenbergerová: „Druhá osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem.“

Okolnosti požáru i veškeré souvislosti zůstávají v šetření. Příčinu jeho vzniku zkoumají vyšetřovatelé hasičů společně s kriminalisty. Policejní mluvčí Michaela Richterová Deníku v pátek řekla, že na jakékoli konkrétní údaje je zatím brzy. „Prohledává se požářiště a zatím není jasné, jestli došlo k nedbalosti, nebo šlo třeba o vliv cizího zavinění,“ konstatovala. Bližší poznatky by policie mohla mít nejspíš až po víkendu.

Ještě v pátek po poledni neznala bližší podrobnosti ani o lidech, kteří se stali obětmi požáru. „Nevíme ani to, jestli tam žili – nebo pobývali jen třeba v rámci dovolené,“ naznačila mluvčí, že informací mají detektivové zatím poskrovnu.