K požáru stohu u fotbalového hřiště ve Vižině bylo v neděli večer přivoláno několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Těsně před 20. hodinou byl vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu. Sbor dobrovolných hasičů Vižina zřídil čerpací stanoviště v sousední obci Podbrdy. Následně byla zahájená kyvadlová doprava vody.

Majitel stohu poskytl bagr na rozhrabování stohu. Stoh o velikosti 10 x 50 metrů je postupně prolévaný vodou.

Kvůli požáru byl v obci zrušený lampionový průvod i následný ohňostroj. „Když jsme vycházeli, nic se nedělo. Kouř jsme viděli, až když jsme prošli jednu a půl ulice. Dobrovolní hasiči z průvodu okamžitě běželi do hasičské zbrojnice pro techniku," popsala situaci obyvatelka Vižiny Dagmar Pešicová.

Spojitost lampionového průvodu s požárem místní odmítají. „Dnes v lampionech už nesvítí svíčky, ale baterky. Navíc průvod procházel jinou lokalitou obce," sdělila obyvatelka Vižiny.

Místní tak velký požár nepamatují. „Je to tak dva roky, kdy hořela střecha jednoho domu, ale to nebyl tak rozsáhlý případ," vzpomínali muži, kteří stejně jako desítky ostatních lidí, nedělnímu požáru přihlíželi.

První odhady hasičů ukázaly, že škoda bude kolem půl milionu korun.