První hlášení o požáru zavolala obyvatelka Berouna na linku městské policie čtyři minuty před půl třetí ráno. Dispečer na místo vyslal hlídku a zároveň informoval o požáru hasiče. A právě strážníci byli na místě jako první. Společně se strážníkem Josefem Kudějem, který je bývalým profesionálním hasičem, u požáru zasahoval také jeho kolega Ondřej Tesařík. Oba se nejdříve snažili dozvonit na obyvatele domu, aby se zároveň mohli dovnitř dostat. Plameny už v té době šlehaly z bytu a nezbývalo tak moc času na bezpečnou evakuaci.

Strážníci se tedy rozhodli vyrazit dveře. Jeden z nich běžel do nejvyššího patra, kde už byl cítit kouř, a druhý začal s evakuací obyvatel odspodu. Díky jejich rychlé reakci se podařilo obyvatele dostat z domu včas a nedošlo tak k vážným úrazům či dalším ztrátám na životech. Svým jednáním pomohli a urychlili celkovou evakuaci víc než 70 osob do bezpečí před požárem.

„Zásah v rámci bytového domu v takovouto dobu je vždy spojen s nutností vzbudit a co nejdříve evakuovat obyvatele postiženého domu. A v tomto případě, ještě před příjezdem první jednotky hasičů, velmi pohotově a obětavě zasáhla hlídka berounské městské policie. Dovolte mi prosím vyjádřit poděkování všem zúčastněným příslušníkům Městské policie Beroun za pomoc při tomto zásahu,“ píše v dopise Provazník, který zároveň poděkoval i pracovníkům krizového štábu a dalším zástupcům města za zajištění náhradního ubytování pro postižené obyvatele.

Událost si vyžádala jeden lidský život. Zasahující hasiči našli pod okny budovy tělo bez známek života, které mělo poranění typické po pádu z velké výšky. Momentálně se podle nepotvrzených informací spekuluje, že k zapálení mělo dojít úmyslně. Policie se zatím k vyšetřování nevyjádřila.