deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Sněžení a závěje již nehrozí: Meteorologové nově varují před mrazem. Zasáhne celé Česko v noci na pondělí, bude až minus 16 stupňů.
Lanovka na Sněžce stojí: Silný vítr dnes opět zastavil horní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku.
Lukašenko přijede do Číny: Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko dnes přicestuje na dvoudenní pracovní návštěvu Číny.
Riziko laviny se zvýšilo: Lavinové nebezpečí v Krkonoších po sněžení stouplo z prvního na druhý stupeň pětibodové stupnice.
Počasí ovlivňuje válku: Nepříznivé počasí nadále zpomaluje bojové akce obou stran ve válce na Ukrajině, píše ISW.
V hořícím objektu se nalezlo tělo: Hasiči ve stavební buňce na Litoměřicku našli mrtvého člověka, sdělili dnes.
Stávka lékařů pokračuje: Protestující doktoři zřejmě nevěří premiérovým slibům dodat 9,8 miliardy korun na odměňování.
Letiště v Mnichově je již v provozu: Mezinárodní letiště v bavorském městě dnes ráno obnovilo provoz.
Češi se zajímají o Vánoce u moře: Na Vánoce a Nový rok prodejci evidují zájem o dovolené v Emirátech či Egyptě.
Izraelské síly se zaměřily na tunely: Izraelské letectvo podle prohlášení armády v noci pokračovalo v úderech v Pásmu Gazy.
Kalamitní stav na jihu Čech zatím platí: Dnes ráno to řekl hejtman Martin Kuba. Případnou změnu oznámí přes den. Situace se už zklidnila.
Sníh způsobil několik nehod: Hasiči v sobotu zasahovali u 13 dopravních nehod, při kterých se zranilo 8 lidí, uvedli dnes v prohlášení.
Na Orlicku se srazily nákladní vlaky: Při nehodě se zranila jedna osoba. Provoz není omezený.
Domácnosti jsou bez elektřiny: EG.D eviduje na jihu Čech 2400 odběrných míst bez proudu.
Češi zářili v NHL: Hronek s Pastrňákem řídili výhry, Nečas dvakrát asistoval.
D1 na Vysočině je plně průjezdná: Kamiony v kraji mají problémy na některých silnicích nižších tříd, uvedla policie.
Google maže neaktivní účty: Internetová firma začala kvůli bezpečnosti rušit uživatelské účty, na které se nikdo nejméně dva roky nepřipojil.
Hasiči kvůli sněhu vyjížděli i v noci: V jižních Čechách do 6:00 jsme zasahovali u 32 událostí spojených se sněhem. Nejvíce na Táborsku.
Průměrná mzda v Česku klesla: Ve třetím čtvrtletí v reálném vyjádření opět poklesla, stalo se to osmý kvartál v řadě, shodují se analytici.
Islamista v Paříži zaútočil kvůli válce v Gaze: Muž řekl, že byl rozrušený z událostí v Palestině. V sobotu nožem zabil jednoho turistu, další dva zranil.
Teroristé zaútočili během mše: Při bombovém útoku na Filipínách zemřeli nejméně čtyři lidé, několik dalších se zranilo. Vojáci jsou v pohotovosti.
Na Filipínách se lidé vracejí domů: Obyvatelé se v sobotu evakuovali kvůli možnému cunami, v neděli se již situace uklidnila.
V neděli bude většinou oblačno: Lze očekávat i ojedinělou možnost slabého sněžení. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 stupeň Celsia.
Útočník v Paříži byl radikální islamista: Muž v centru města zabil kolemjdoucího a dalšího zranil. Podle zdroje se narodil ve Francii a je Francouz.
Ruské drony zaútočily na Chersonskou oblast: Ruské síly zahájily z jihu útok dronů Shahed, oznámilo to dnes večer ukrajinské letectvo.