deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Policie obnovila provoz na D1: Po nehodě kamionu na 97. kilometru u Humpolce vznikla kolona dlouhá až 20 km.
Domácnosti jsou bez proudu: ČEZ eviduje 5900 domácností bez proudu, hlavně ve středních Čechách.
Fiala vyzval k jaderné renesanci: Jako součást řešení klimatických problémů obhajoval obnovený rozvoj jaderné energetiky.
Fotbalové utkání zrušeno kvůli počasí: Kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu se dnes v první fotbalové lize neodehraje ani utkání Jablonce s Teplicemi.
Komplikace v dopravě i na jihu Moravy: Hlavní tahy jsou sice většinou s opatrností sjízdné po chemickém ošetření, ale na problémy lze narazit na Blanensku.
Češi budou utrácet na horách stejně: Češi plánují v zimě na horách utratit přibližně stejně peněz jako loni.
Policie pátrá po 12leté dívce: Dívka odešla bez dovolení rodičů z bytu v pražských Řepích. Své mladší sestře řekla, že se již nevrátí.
Sníh komplikuje i situaci na železnici: Provoz je přerušen na několika tratích, například České Budějovice – Plzeň v úseku České Budějovice – Ražice.
Jižní Čechy vyhlásily kalamitní stav: Jsou problémy v železniční i autobusové dopravě, řekl hejtman Kuba. Některé silnice dnes nebudou sjízdné.
Problémy na D1 se zhoršují: Kolona na Brno měří zhruba 20 km. Situací komplikují neukáznění řidiči kamionů, kteří blokují i levý jízdní pruh.
Střelec zaútočil na bezdomovce: V Las Vegas někdo postřelil pět lidí bez domova, jeden člověk zemřel.
V Los Angeles se pátrá po sériovém vrahovi: Podle losangeleských městských úřadů probíhá pátrání po vrahovi, který podle nich zabíjí lidi bez domova.
Tisíce domácností jsou bez proudu: Společnost E.ON uvedla, že bez elektřiny je 10 000 odběrných míst, nejvíc na jihu Čech a na Vysočině.
Satelity KLDR mají být nedotknutelné: Severní Korea v sobotu prohlásila, že jakýkoli zásah do satelitních operací bude považovat za vyhlášení války.
Palát skóroval v NHL: Český hokejista neodvrátil v NHL třetím gólem v sezoně prohru hokejistů New Jersey 3:6 se San Jose.
Ukrajinci neplánují budoucnost: Každý druhý obyvatel Ukrajiny si nedělá žádné plány do budoucna, vyplývá z průzkumu.
Sněžení komplikuje provoz na dálnicích: Se zdržením je nutné počítat na D5 u Rozvadova, horší průjezd je taky na D1 u Humpolce a D3 mezi Budějovicemi a Táborem.
Dálnici D1 zastavila nehoda nákladního vozu: Dopravní nehoda se ráno stala na 97. km ve směru na Brno. Obešla se bez zranění. Kamion se bude vyprošťovat.
Hasiči od rána zasahují u nehod: Jednotky v Jihočeském kraji zasahovali u 71 událostí, které byly spojené se sněhovou nadílkou.
Na jihu Čech sněží velmi vydatně: Od pátečního dopoledne napadlo v části jižních Čech a Vysočiny 20 až 45 cm sněhu.
Paraguayský činitel naletěl fiktivnímu státu: Vládní činitel rezignoval na svůj post, v říjnu podepsal memorandum o porozumění s neexistující Republikou Kailása.
V Itálii se možná zřítí památka: Radnice v Boloni se připravuje na možné zřícení středověké šikmé věže.
Těžké boje v Pásmu Gazy: Zaměřují se na oblast měst Gaza na severu a Chán Júnis na jihu tohoto úzkého pobřežního pásma.
Sníh ochromil veřejnou dopravu v Mnichově: Nejezdí vlaky, autobusy ani tramvaje. Někteří lidé přespávají ve vlaku na nádraží.
V sobotu bude sněžit: Na jihu Česka mát být sněžení vydatné, na severu jen slabé. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 stupňů Celsia.