„Když jsme se Zemankou začínali, pekla sušenky moje maminka a já jsem je pak rozvážel po prodejnách se zdravou výživou. V jeden moment to ale přestalo stačit, postupně jsme se rozrůstali a dnes už máme dvě malovýroby ve středních Čechách, kde ročně napečeme 180 tun sušenek. Odebírají od nás některé velké obchodní řetězce a samozřejmě i nespočet malých bio obchodů. Co nám ale zůstalo do teď, jsou ty původní recepty našich prvních sušenek. Podle nich pečeme do dnes,” říká Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka

Jedním dechem dodává, že si ani ve snu nepředstavoval, že jeho malá pekárna dá o několik let později práci více než 30 pekařkám, obchodníkům či pracovníkům péče o zákazníky.

Úcta k tradicím znamená i bio

„Pro nás je bio jediná cesta. Od prvopočátku jsme chtěli, aby každý bez dlouhého vysvětlování měl jasno v tom, z čeho naše sušenky jsou. Do teď pečeme dle tradičních rodinných receptů a je pro mne naprosto přirozené mít úctu k rodinné tradici, stejně jako k půdě a zemědělcům, kteří nám ingredience do sušenek dodávají,” vysvětluje Zeman, proč v jeho pekárně pečou pouze „bio” a dokonce dodává, že by raději dodávku sušenek zpozdil, než použil míň kvalitní suroviny. „Vnímám lidské zdraví velice propojené s přírodou, proto se všichni v Zemance snažíme alespoň takhle přispět ke zdravějšímu zacházení s naší krajinou.”

Do Oříkova u Sedlčan, kde sušenky pečou, tak denně vozí mouku, vajíčka, máslo, kakao, slunečnicová i dýňová semínka a další suroviny z ekologického zemědělství a vyváží sladké sušenky i slané krekry, speciální řady pro lidi stravující se bezlepkově i dětské sušenky.

„Když teď vidím, čeho lze s jednoduchým nápadem na pečení sušenek dosáhnout, za předpokladu že se držíte vlastních hodnot a neslevíte z kvality, tak se nebojím ani odvážnějších plánů. Spojili jsme se proto s Plzeňským Prazdrojem a z mláta, které zůstane jako zbytková surovina při výrobě piva, jsme začali péct Pivovarské krekry.

Recept jsme u nás vyšperkovali, děláme je čisté, se semínky nebo sýrové. I takhle předcházíme vyhazování kvalitních surovin a vytváříme z nich něco nového. Odvaha zkoušet podobné inovace v tradiční výrobě se líbí i dalším partnerům a letos tak začneme péct novou řadu sušenek,” říká Jan Zeman.

Z home officu nenapečete

„Pandemie se samozřejmě nevyhnula ani nám. My sušenky nemůžeme péct z domova. V každé krizi je ale potřeba zachovat chladnou hlavu a držet se vlastních nastavených hodnot. Rychle jsme uzpůsobili režim, přísně oddělili směny, aby se pekařky vzájemně nepotkávaly. Máme obrovské štěstí, že pracovat a vyrábět můžeme celou dobu. Po našich produktech je poptávka, dokonce se lidé začínají čím dál více zajímat o nákup našich sušenek bez obalu. To nám dává obrovský impuls k plánům na rozšíření výroby a spolupráci s dalšími firmami. Také modernizujeme náš provoz, aby v něm vznikalo pořád míň odpadu,” komentuje Jan Zeman uplynulý rok s pandemii.