V Mladé Boleslavi žiji 10 let a potkala jsem tu mnoho skvělých lidí, díky kterým tu žiji ráda. Snažíme se spoluutvářet lepší prostředí, aby se v našem městě žilo lépe i jiným. Když chyběla místa ve školkách, založila jsem školku, kde mohou být děti i rodiče spokojení a šťastní, neboť si navzájem nasloucháme a vycházíme si vstříc. Z toho tedy plyne, co by se tu dalo zlepšit - každý z nás tu vidí něco, s čím není spokojen a společně to můžeme změnit. Stojí to pouze čas a trpělivost při spolupráci, ale stojí to za to!

Jana KrumpholcováZdroj: Deník / Michal Bílek

Moje nová role zastupitelky v opozici přináší obrovské výzvy a nutí mě o mnoha věcech intenzivně přemýšlet. Mám ráda lidi a celé roky se snažím podporovat druhé v jejich rozvoji a při řešení problémů, se kterými se potýkají.

Jana KrumpholcováZdroj: Deník / Michal Bílek

Jsem koučkou, takže konverzacemi s lidmi a hledáním řešení jejich problémů trávím nejvíce času. Už se nejedná jen o péči a vzdělávání dětí, ale čím dál častěji narážíme na společenské a systémové problémy. Třeba jak postupovat, pokud je vedení města nečinné a nechce se mu řešit to, co dotyčné lidi opravdu trápí. Dnes je to především otázka nedostupnosti bydlení, mizející zeleň či omezený počet parkovacích míst. I já osobně vnímám, že kvalita života v našem městě neustále klesá. To však jde poměrně snadno změnit, jen je potřeba chtít.

Jana KrumpholcováZdroj: Deník / Michal Bílek

Na opoziční práci jsem byla připravená a být součástí koalice jsem odmítla, neboť by to byla zrada vůči našim voličům. Společnost potřebuje slyšet názor opozice, aby měla možnost vidět situace reálněji. Nemám ráda konflikty, proto se při neshodách snažím hledat rozumné a přijatelné řešení pro všechny zúčastněné. Tento styl jednání je však zdlouhavější, zato vede k mnohem větší spokojenosti a snadnějšímu přijetí občany.

Jana KrumpholcováZdroj: Deník / Michal Bílek

Jsem společenská a ráda se obklopuji těmi, co jsou v něčem zdatnější než já. Ráda se bavím s úředníky, učiteli, lékaři, vědci a tak dále o jejich práci, abych věděla, jak tyto poznatky co nejvhodněji uvést do praxe. Ve volném čase jsme rádi v přírodě, kde čerpáme energii do našich hektických životů. Snažím se také najít cestu k většímu pohybu než je běžná chůze po městě - loni jsme s týmem vystupovaly na Sokolském sletu, což byl obrovský zážitek, který mi pomáhá najít si čas na cvičení.

Jana KrumpholcováZdroj: Deník / Michal Bílek

Boleslav je úžasná v tom, že je malinká, a přitom velmi osídlená, takže to tu docela žije a dostat se z jednoho místa na druhé zabere minimum času. Chodím pěšky, vybírám si klidnější ulice a mám radost z toho, že i cyklisté se mohou během pár minut dostat téměř kamkoliv. Líbí se mi tu rozličné iniciativy lidí, kteří se starají o kulturní program v našem městě. Také je tu dost těch, kteří poskytují své specifické služby právě proto, že stát nebo obec selhává. Tyto poradny a centra by však potřebovaly větší (zejm. finanční) podporu, aby své užitečné služby mohly poskytovat.

Jana KrumpholcováZdroj: Deník / Michal Bílek

Naše město má obrovský potenciál ve svých lidech, stačí jej vhodně využít. Těším se na to, že se to jednou povede.

Jana KrumpholcováZdroj: Deník / Michal Bílek