Doktor Zálešák říká, že plastickou chirurgii nikdy nechtěl dělat. „Začal jsem se věnovat chirurgii ruky a zjistil jsem, že bez té plastické se to dělá velmi špatně, že ty výsledky nejsou,“ vzpomenul na dobu, kdy se o vysoce specializovaný a zároveň velmi populární obor začal více zajímat.

Bohumilu Zálešákovi tak spousta pacientů může být vděčná za to, že nepřišla o končetinu. „Jsme schopni sešít cévy o průměru 0,4 milimetru. V Japonsku dokonce umějí od 0,2 do 0,3 milimetru,“ podotkl specialista.

Připomenul také i poměrně běžný zákrok, kdy lékaři umějí přenést prst z nohy na ruku. Jde zejména o palec, který takto postiženému pacientovi chybí v úchopu.

Šimon Caban a Michaela Páťalová přijali pozvání do talkshow Deník s nadhledem.
Deník s nadhledem: O demokracii v umění i tanci na tyči

Ač to může působit reklamně, rozhovor se dotkl i zkrášlovacích operací. „Atraktivní lidé mají lepší šanci sehnat práci i dostat lepší nástupní plat,“ poukázal Zálešák na všeobecnou, praxí prověřenou skutečnost.

A jakou nejbláznivější věc kdy řešil?

„Jednomu vysoce motivovanému pacientovi jsme přenášeli čtvrtinu posledního článku z druhého prstu na noze z části nehtu a na druhý prst na ruce, aby mohl dělat specifickou činnost,“ doplnil Bohumil Zálešák.