VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Komunální volby 2018 na Berounsku

Komunální volby 2018 v obcích v okrese Beroun - zpravodajství a výsledky

Králův Dvůr povede starosta a tři místostarostové

Králův Dvůr - Dalším městem, které má nové vedení, je i Králův Dvůr. Post starosty města v pondělí obhájil Petr Vychodil (ODS). Starostou Králova Dvora tak bude už třetí volební období. K ruce bude mít tentokrát tři místostarosty, a to Jiřího Oberfalzera (ODS), Josefa Antoniva (ČSSD) a Jana Šilhavého (Nezávislí KD). Pátým členem rady bude Jana Chlupová (ODS).

Starostkou Berouna je Soňa Chalupová, město má dva místostarosty

Beroun /FOTOGALERIE/ – Město Beroun má konečně nové vedení. Po rozpadu původní koalice, ve které byli Nezávislí Berouňáci, Beroun sobě, Lepší Beroun a Ondřej Šimon (ČSSD), se vytvořila nová koalice, a to Nezávislí Berouňáci, ODS, ANO a ČSSD.

Výsledek komunálních voleb v Litni řešil krajský soud, potvrdil jejich platnost

Berounsko - Letošní komunální volby v Litni měly pokračování u krajského soudu v Praze. Jeden z místních obyvatel si podal k soudu návrh na neplatnost komunálních voleb. Krajský soud jeho návrh usnesením z 1. listopadu zamítl. Účastníky řízení byl Městský úřad Beroun, volební strana Nezávislí Liteň a volební strana Česká strana sociálně demokratická.

Starosta Berouna: zůstane jím nakonec Ivan Kůs?

Beroun - Ustavující zasedání nového zastupitelstva města Beroun se blíží. Nové vedení města se sejde na svém prvním veřejném jednání už v pondělí 5. listopadu v 15 hodin v Kulturním domě Plzeňka. Na programu bude mimo jiné složení slibu nových zastupitelů, volba starosty, stanovení počtu místostarostů a dále volba členů rady.

Rozpad koalice: Beroun sobě měl prý nepřijatelné požadavky

Beroun - Rozpad koalice, kterou vytvořilo hnutí Nezávislí Berouňáci, Beroun sobě, Lepší Beroun a část ČSSD, provází bouřlivé debaty na sociálních sítích a i v hospodách. Mluví se o různých důvodech. Někteří diskutující poukazují na klientelismus a povyšování osobních zájmů nad ty veřejné, jiní na osobní antipatie a dokonce se zmínila i zamýšlená privatizace Plzeňky.

Koalice v Berouně se rozpadla, ve hře jsou další hráči

Beroun - Koalice, která by měla vést příští čtyři roky, se rozpadla. Její pevné vazby trvaly týden. Z toho vyplývá, že byly utkány tenkou nití. Kdo je ve hře nyní, se dá jen předpokládat. Hrací karty se tak pravděpodobně vrací do hry ODS, ANu a zbytku ČSSD.

Rozhodnuto a podepsáno, Beroun má nové vedení

Beroun /FOTOGALERIE/ - V příštích čtyřech letech by Beroun měla vést koalice složená z Nezávislých Berouňáků, hnutí Beroun sobě, Lepší Beroun a ČSSD. Z několikadenních povolebních vyjednávání vzešla koalice čtyř subjektů, které se i přes určité rozdílné náhledy nakonec dokázaly domluvit na konstruktivním řešení a podepsaly dohodu.

Jiří Míka: Na Velké sídliště politici zapomínají, chci to změnit

Beroun /ROZHOVOR/ - V novém berounském zastupitelstvu získalo kromě tradičních stran a hnutí také dva mandáty zcela nové hnutí Lepší Beroun. To vzniklo krátce před komunálními volbami s cílem zlepšit životní prostředí na Velkém sídlišti, na které podle lídra hnutí Jiřího Míky komunální politici už roky zapomínají.

Složení nové vládnoucí koalice může Berouňany překvapit

Beroun - Povolební vyjednávání o novém vedení berounské radnice neberou konce. Přestože někteří lídři byli původně přesvědčeni, že bude hotovo už v úterý večer, není tomu tak. V současné době je ve hře několik variant. Která bude ta konečná, si žádná ze zainteresovaných stran netroufá odhadnout. Natož potvrdit.

V menších městech se do užšího vedení dostanou i méně úspěšné strany

Berounsko - V menších městech berounského regionu vyjednávání o koalici pomalu končí. V Hořovicích už mají o složení vedení města jasnou představu. Zbývá už jen vyřešit pozice v radě a podepsat smlouvu o spolupráci. Podle vyjádření současného starosty Hořovic Jiřího Peřiny se ve vedení města nic nezmění.

Kdo bude příštím starostou Berouna? Zájemců je hodně

Beroun - Povolební vyjednávání v Berouně jsou rozjetá na plný plyn a jak se zdá, vyvrcholí v úterý večer. Hlavní roli v nich samozřejmě hrají Nezávislí Berouňáci, kteří v jednadvacetičlenném zastupitelstvu získali pět mandátů a pak hnutí ANO a Beroun sobě, oba po čtyřech mandátech a také ODS, která získala v zastupitelstvu tři místa. Lepší Beroun, který je v berounském zastupitelstvu nováčkem, se svými dvěma mandáty na čelní pozice útočit nemůže. A stejně tak KSČM, která získala jeden.

Politolog: Komunální politika se mění, je třeba se voličům věnovat celé období

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Komunální volby skončily, vítězové voleb jsou jasní a začíná povolební vyjednávání stran o koalicích. Jak ale průběh voleb hodnotí politolog Vladimír Srb z Vysoké školy politických a společenských věd v Kutné Hoře? Podle něj byly volby zajímavé v celých středních Čechách…

Králův Dvůr ovládla modrá barva, odpadají koaliční jednání

Králův Dvůr - S naprosto nečekaným a obdivuhodným výsledkem skončily komunální volby v Králově Dvoře. Všechny strany a hnutí zde převálcovala ODS v čele se současným starostou Petrem Vychodilem. V sedmnáctičlenném zastupitelstvu získala jedenáct mandátů. Jedná se tak o historicky největší úspěch ODS v Králově Dvoře. V roce 2014 jich získala sedm. Modré barvě tak nebude patřit jen post starosty a místostarosty, ale i celá rada.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT