více >>

České drama o lásce, basketbalu a naději

Akce již skončila

Zlatý podraz je název českého filmu, který promítá kino v Berouně ve středu 14. listopadu od 17.30 hodin. Drama z první republiky předkládá osudovou lásku mladého právníka a nadšeného sportovce Františka k tanečnici Michelle, s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která uprchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem.

Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i lidé z basketbalového prostředí, vrcholí v roce 1951, kdy rozdělí Evropu na mnoho let železná opona. Zajímavostí je, že premiéry filmu se dožil jako jediný mistr Evropy z roku 1946, a to Ivo Mrázek - bývalý basketbalový hráč a trenér, kterému je 92 let a je na čestné listině zasloužilých mistrů sportu.

Hrají: Filip Březina, Ondřej Malý, Stanislav Majer, Patrycja Volny, Zdeněk Piškula, Jiří Roskot, Chantal Poullain-Polívková, Jaromír Dulava, Jan Hartl, Alena Mihulová, Simona Lewandovská, Josef Abrhám, Jan Jedlinský, Jiří Vojta, Ihor Krotovych, Alan Weissabel, Jan Smetana, Petr Mareček, Jiří Štrébl, Karel Freund, Milan Aulický. Režie: Radim Špaček.

14. 11.  (17:30–19:20)
Politických vězňů 445/13, Beroun
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE