Karlštejnské vinobraní 
KDY: 28. a 29. září
KDE: Karlštejn, hrad i podhradí
ZA KOLIK: sobota 200 Kč, neděle 100 Kč, děti do 15 let a návštěvníci v historických kostýmech zdarma

Poslední zářijový víkend patří třiadvacátému Karlštejnskému vinobraní. Návštěvníky čekají ochutnávky vín a burčáků i bohatý program, který pobíhá v obou dnech na hradě i v podhradí, například vystoupení šermířů, kejklířů a pištců, výuka historických tanců nebo večerní ohňové představení. Průvod dvou set lidí v gotických kostýmech v čele s císařem římským a králem českým Karlem IV. a jeho chotí Eliškou Pomořanskou přenese návštěvníky do 14.století.

Den otevřených dvěří 
KDY: 27. září 17:00
KDE: Knihovna Liteň
ZA KOLIK: zdarma

Při slavnostním otevření místní knihovny si zájemci budou moci prohlédnout zrekonstruované prostory. Dětem zahraje Filip Pýcha, písničkář, výtvarník, divadelník a zakladatel hudební skupina Tajné Slunce, která rovněž přispěje k dobré náladě. Oficiální provoz knihovny začne v pondělí 30. září, její otevírací doba bude každé pondělí a čtvrtek mezi devátou hodinou a polednem a ve středu od 9:00 do 14:00 a od 15:30 do 17:30 hodin. Od října bude knihovna pravidelně nabízet také různé kulturní akce, například čtení pro děti nebo autorská čtení.

Koncert Čeští madrigalisté 
KDY: 29. září 17:00
KDE: zámek Králův Dvůr
ZA KOLIK: 100 Kč

Svatováclavský koncert pořádá v obřadní síni místního zámku s podporou města počapelský spolek Pojďte a uvidíte. Představí se tam vokální soubor Čeští madrigalisté pod vedením Veroniky Hádkové s doprovodem varhaníka Miroslava Pšeničky. Zazní česká duchovní hudba, pocházející z časů šestnáctého až osmnáctého století.

Do světa pradávných sopek
KDY: 29. září 15:15
KDE: Beroun

Geologická vycházka nazvaná Do světa pradávných sopek povede z Berouna údolím Berounky k sopečným skalám. Muzejní geolog představí účastníkům místní pozůstatky sopečné činnosti a geologický vývoj regionu. Zamíří cestou podél Berounky ke skalám z podmořských sopek, dotknou se vychladlých láv i mořského dna plného zkamenělin. Sraz je na parkovišti u začátku cyklostezky vedoucí od Berouna směrem na Srbsko, v ulici Na Ovčíně). Délka trasy jsou asi dva kilometry. Vhodné i pro děti.

Promítání filmu Maradona
KDY: 28. září 20:00
KDE: Společenský dům Liteň

Kino nabídne divákům film Maradona. Jde o sportovní autobiografický snímek, který natočili britští filmaři, strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností nejen sportovního světa. Fanatický obdiv a slávu je těžké ustát a Diego skrývá svou lidskou tvář čím dál víc pod masku Maradony, jemuž nejsou cizí divoké večírky, nevěry, podvody, kokain ani pletky s mafií.

Planet Fest Beroun
KDY: 28. září 11:00 - 18:00
KDE: Kemp Na Hrázi Beroun

Historicky první Planet Fest Beroun, jehož mottem je Pro sebe, pro nás, pro svět. Festival vznikl z přesvědčení, že má smysl poznávat svou jedinečnost a schopnosti, které pak můžeme sdílet s ostatními. Na několik scénách budou na návštěvníky čekat workshopy, pohybové, umělecké a tvořivé aktivity. Nebude chybět jóga, jóga smíchu, herecká improvizace, workshopy zaměřené na komunikaci nebo sebekoučování, A různé dobroty, veganská kosmetika nebo móda místních talentovaných návrhářů.

Noc sokoloven
KDY: 28. září 14:00
KDE: Sokolovna Králův Dvůr

Do noci sokoloven se poslední zářijovou sobotu zapojí i Králův Dvůr. Sokolovna v Plzeňské ulici bude čekat na hosty už v časném odpoledni, akce přitom skončí až třicet minut před půlnocí. Návštěvníky tam čeká program zahrnující sportovní a kulturní aktivity. Do noci sokoloven se mohou zapojit nejen členové místního Sokola, ale i široká veřejnost.

Posvícenské odpoledne
KDY: 28. září 14:00
KDE: Základní škola Osov
V základní škole se poslední zářijovou sobotu uskuteční Posvícenské odpoledne. Malé návštěvníky tam čekají soutěže o ceny, soutěže a hlavolamy a stavebnice.